Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Varšava chystá první turnaj Pokémon Go. Výherce získá stipendium

Magazín

  7:28
VARŠAVA - Polsko zareagovalo na současnou popularitu hry Pokémon GO a uspořádá tuto neděli ve Varšavě první turnaj této hry. Hlavní cenou pro nejúspěšnějšího lovce animovaných postaviček je stipendium na soukromé akademii, která soutěž spoluorganizuje, napsal server newsweek.com.

Pokémon GO se stal hitem. foto: Lidovky.cz

Hraní Pokémon Go na pietních místech? Takový člověk by měl být vykázán, tvrdí Špaček

„Jde o první událost takového druhu v Polsku a možná také na celém světě... Je důležité dělat takové věci, protože mobily a hry pomáhají mladým lidem dostat se ke vzdělání,” řekl podle serveru newsweek.com jeden z organizátorů Jaroslaw Nowak.

V neděli budou mít hráči v polské metropoli možnost otestovat své schopnosti a zkušenosti. Zájem již projevilo něco mezi 150 až 200 fanoušků Pokémon GO. Soutěž potrvá osm hodin a zvítězí ten, kdo chytí do šesti hodin večer nejvíce pokémonů. Vítěz získá roční stipendium na akademii a tablet. Druhý v pořadí bude oceněn slevou 50 procent na školném v prvním semestru a dostane také tablet. Třetí cenou je sleva na školném 25 procent.

V Polsku je téměř 37 tisíc aktivních míst s pokémony, což je daleko více než třeba v Německu, Francii, Španělsku nebo Británii.

Pokémon loví Pokémony
Zhruba dvě stovky hráčů geolokační videohry Pokémon GO se sešly v horní části...

Hra Pokémon GO se odehrává ve virtuálním světě, ale prostřednictvím mobilních telefonů navádí hráče na reálná místa, kde sbírají kultovní animované postavičky. Je založená na principu takzvané rozšířené reality, v jejímž rámci je skutečný svět rozšířen o virtuální prvky.

Autor: