18. ledna 2015 15:56 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

‚Věříme v psa,‘ hlásal koberec v kanceláři šerifa v USA

„Věřime v psa,“ hlásal koberec v kanceláři šerifa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Věřime v psa,“ hlásal koberec v kanceláři šerifa. | foto: Youtube/ABC News

LARGO Kancelář šerifa ve městě Largo v americkém státě Kalifornie má problém. Společnost, která jí měla dodat nové koberce, si popletla slova a místo „Věříme v Boha“ (“In God We Trust“) na koberce umístila sdělení „Věříme v psa“ (“In Dog We Trust").

Chyba vznikla záměnou slov „dog“ (pes) a „god“ (bůh). Slogan „In God We Trust“ je oficiálním sloganem Spojených států, objevuje se například na bankovkách nebo v různých patriotických písních.

Zelený koberec se zlatým zpodobněním odznaku šerifa ležel ve vstupní hale od srpna roku 2013, než si typografické chyby všiml šerifův zástupce. „Píše nám mnoho lidí s tím, že by koberec chtěli získat. Rozhodli jsme se ho proto vydražit. Výtěžek půjde na fond kalifornské organizace, která se věnuje záchraně psů,“ sdělil na tiskové konferenci šerif Bob Gualtieri.

ČTĚTE TAKÉ:

Mluvčí pracoviště Cecilia Barreda oznámila, že chyba se stala na straně výrobce. Ostatní koberce prý chyby neobsahovaly. Už se prý pracuje na nápravě. Koberec s chybným názvem byl ze vstupní haly odstraněn tuto středu.