Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

VIDEO: Klokan v Austrálii využil zahradní bazén, chtěl se ochladit. Teď je hitem internetu

Klokan si užívá chladného bazénu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klokan si užívá chladného bazénu. | foto: FB/98.1 Power FMReprofoto

SYDNEY O zábavu na internetu se tentokrát postaral klokan, který byl přistižen a zachycen na záběrech, jak si lebedí v zahradním bazénu. Neobvyklá scénka se odehrála na zadním dvorku u domu v Novém Jižním Walesu, tedy regionu, který v současné době pustoší rozsáhlé požáry.

Klokani nejsou zrovna proslulí plavci. Ale pro to, aby se v současných extrémních teplotních podmínkách ochladili, udělají prakticky cokoliv, klidně využijí i vodní zdroje. Obvykle však v přírodě. Australský klokan ale nepohrdl ani zahradním bazénem.

Když obyvatelé domu neobvyklý pohled zaregistrovali, neváhali zapnout kameru. Nezvaný návštěvník ale jen napnul uši a nerušeně pokračoval v koupeli.

Uživatelé internetu se do videa okamžitě zamilovali a zahrnuli jej komentáři. Někdo byl rád, že je klokan v bezpečí, jiní vyzdvihovali jeho roztomilost. „Krásné, je v bezpečí a ochlazený. Je smutné, co tato zvířata musela vytrpět v tak hrozných podmínkách.“ napsala uživatelka Gwen Caseyová pod video.

Za požáry australských buší způsobených vlnou vysokých teplot už zaplatily životem tisíce zvířat. V zájmu přežití hledají úkryt i v zastavěných příměstských částech. Požáry totiž zlikvidovaly přes 3,7 milionu hektarů australských buší a zapříčinily smrt šesti lidí.

Podle odhadů skupiny enviromentalistů bylo jen v Novém Jižním Walesu zahubeno více než 2 000 koal. Záchranná stanice pro divoce žijící zvířata na severu Sydney zachránila z plamenů zhruba 300 zvířat. „Rozhodli jsme se je (zvířata) evakuovat. Bylo štěstí, že jsme se z ohně dostali,“ dodala Tassin Barnard, manažerka Walkabout Wildlife Park.

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Parkování zadarmo díky fíglu. Stačí si připlatit za vlastní espézetku

Parkuj na modré | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Češi parkující v centru Prahy na takzvaných modrých zónách zkoušejí fígl, jak nezaplatit za parkovné svého auta ani...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...