4. prosince 2010 12:44 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Volební taktika v Ugandě radí: odepřete ženám sex, ať volí opozici

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto |

KAMPALA K sexuální stávce vyzval svoje stoupence jeden ugandský opoziční politik. Chce je totiž přimět k tomu, aby odmítali svým ženám sex, dokud jim neslíbí, že v nadcházejících volbách nebudou hlasovat pro vládnoucí stranu.

Většina analytiků soudí, že únorové volby vrátí v této africké zemi k moci dlouholetého prezidenta Yoweriho Museveniho a jeho Národní hnutí odporu (NRM).

ČTĚTE TAKÉ: Sexuální stávkou chtějí usmířit politiky

"Říkáte, že jste opoziční stoupenci, ale vaše ženy stále hlasují pro NRM," řekl Stanley Kalembaye mužům shromážděným na na mítinku na radnici ve městě Mbarara na jihozápadě země.  "Radím vám, abyste jim odepřeli jejich manželská práva, dokud nezmění strany."

Kandidáti Fóra pro demokratickou změnu (FDC), které usiluje o křeslo
starosty v Mbaraře, tvrdí, že muži by měli vysvětlit svým manželkám, že vláda NRM dovedla zemi k nezaměstnanosti a ztrátě ekonomického růstu. "Měli by se snažit vysvětlit situaci svým ženám, které o ní možná nic nevědí, když jsou stále doma s dětmi," řekl Kalembaye. "Ale pokud jsou (muži) frustrováni z toho, že jejich ženy to nechápou, mohou jim odepřít sex."

Sexuální stávky
Sexuální stávky se využívaly jako politická zbraň v afrických zemích již
dříve, ale většinou je organizovaly ženy proti mužům. Tisíce keňských žen tvrdí, že loni odmítaly svým manželům sex, aby je přiměly ukončit povolební sváry, a skupina liberijských žen udělala to samé v rámci kampaně, která podle nich sehrála roli v ukončení dlouholeté občanské války v zemi.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz