24. února 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Žaludek žraloka ukrýval stříbrný medailon

Rybář v Rudém moři ukazuje druh žraloka, který v turistickém letovisku útočí na lidi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rybář v Rudém moři ukazuje druh žraloka, který v turistickém letovisku útočí na lidi. | foto: Reuters

Malajsijská rodina našla v břiše malého žraloka otvírací medailon z počátku 16. století, kdy pobřeží kolonizovali Portugalci. Rodina to vnímá jako zvláštní znamení a parybu nesnědla.

Hospodyňka narazila na medailon při přípravě rybí pochoutky k večeři. Při kuchání se v žaludku zablyštil desetigramový medailon s křížkem a nápisem "ANTONII", informoval místní list The Star.

Medailonky tohoto druhu prý nosili pro štěstí portugalští námořníci, kteří kolonizovali pobřeží u nynějšího malajsijského města Malakka na počátku 16. století.

ČTĚTE TAKÉ:


Historici se domnívají, že na šperku o rozměru 7,4 krát šest centimetrů je vyobrazena Svatá Alžběta Portugalská, žena krále Dinise I. Portugalského, jenž vládl ve 13. století.

"Můj muž se domnívá, že to je zvláštní znamení pro naši rodinu, když se k nám dostal takový medailon z mořských hlubin," řekla 47letá Suseela Menonová, jejíž rodina žije v blízkosti přístavní Malakky. Rodina se rozhodla, že maso žraloka nesní.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!