Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ženy za 50 tisíc zjistí, jak ulovit milionáře

Mladá Číňanka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladá Číňanka (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PEKING Jak si nanést co nejsvůdněji make-up či jak rozpoznat z výrazu obličeje lháře, to se mohou ženy naučit ve vzdělávacím centru v čínské metropoli Pekingu.

Škola, v níž 30 vyučovacích hodin stojí zhruba 3000 dolarů (52.000 korun), je zaměřena na lovkyně milionářů, píše agentura Reuters.

Škola s pochybně znějícím názvem Pekingské středisko pro morální vzdělávání žen přitáhla od svého zřízení v srpnu loňského roku na 2800 zájemkyň především ze střední vrstvy.

Lepší vyhlídky
A studentky, jako třiadvacetiletá Čou Jüe, jsou přesvědčeny, že čas a peníze do lekcí neinvestovaly zbytečně. "Moje rodina podnikala a v jistých dobách jsme to měli hodně těžké. Tenkrát jsem sváděla vnitřní boj, ptala jsem se, proč právě nám se daří tak špatně a proč se moje dětství musí tolik lišit od dětství jiných lidí. A tak jsem došla k názoru, že když se vdám za bohatého muže, nebudu mít podobné starosti," vypověděla Čou.

Také osmadvacetiletá Lily Ping se domnívá, že jí výuka konverzace, rozvoje osobnosti či tradičního nalévání čaje s příslušnou elegancí přinese lepší vyhlídky. "Doufám, že se budu stýkat s lidmi na vyšší úrovni než před absolvováním tohoto kurzu. S lidmi, kteří již dosáhli ve své kariéře jistých úspěchů," vysvětlila Ping.

Číňanky se ve škole mimo jiné učí, jak správně podávat čaj

Zakladatelka centra Šao Tchung ve škole rovněž vyučuje, přednáší svým žákyním o tom, jak odhadnout povahu a osobnost potenciálního nápadníka. Podle Šao vzdělávací středisko rozvíjí kvality žen a stanovuje jim při tom cíl, za nímž se mnohé v Číně ženou.

Čína je domovem 189 miliardářů
"Podporujeme vnitřní kvality a rozvíjíme osobní potenciál. Kdybych ale svou školu propagovala jako instituci připravující dívky na založení spokojené rodiny a zdokonalení sebe sama, spousta adeptek by nad tím ohrnula nos. A tak jsem si řekla, proč to nevyslovit otevřeně: chcete se provdat za majetného muže?" uvedla Šao.

Druhá největší ekonomika světa Čína je domovem 189 miliardářů a téměř jednoho milionu milionářů. Při hledání životních partnerek se již prý na školu obrátila řada vhodných bohatých svobodných mužů a v několika uplynulých měsících tato instituce dala dohromady 30 párů, které již měly svatbu. "Když dívky absolvují výuku v této škole, zvýší své osobní kvality a lépe pak mohou splnit očekávání mužů jako já, kteří hledají přítelkyni nebo životní partnerku," řekl dvaatřicetiletý Wen Wen, který chodí s jednou z absolventek školy.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!