28. prosince 2010 12:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Zmatek ve svátcích. Muž na Vánoce pašoval kokain ve velikonočních vejcích

Velikonoční vejce (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velikonoční vejce (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LOS ANGELES Tak trochu zmatek v křesťanských svátcích má patrně třiadvacetiletý Esteban Galtes z Miami, který se dva dny před Vánocemi pokusil z Kolumbie do USA propašovat kokain schovaný - ve velikonočních vajíčkách.

Právě nevhodnost dovážených cukrovinek zbystřila pozornost celníků na letišti v Los Angeles. Ti sáhli po noži, do pestrobarevných vajíček zakrojili a zjistili, že se z nich sype bílý prášek. Celkem ve vejcích i falešném dně sáčku, ve kterém byla uložena, našli šest kilogramů drogy, napsal dnes zpravodajský server CNN.

"To je přece nenormální, že?" prohlásila mluvčí americké celní a pohraniční správy Lee Hartyová. "Celníci jsou školení, aby si všímali anomálií ve všech situacích," dodala s tím, že možná na jaře by muži jeho metoda prošla, ovšem nikoli v této části roku.

Rok 2010 v obrazech

Galtes byl v pondělí obviněn z dovozu zakázaných látek, za což mu hrozí až doživotní trest vězení. Zadržován je bez možnosti propuštění na kauci.

Pouliční hodnota dovezeného kokainu by byla vyšší než 100 000 dolarů (více než 1,9 milionu korun).

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.