Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ostravská zoo o Vánocích chystá prohlídku skleníků i komentovaná krmení

Šimpanz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šimpanz | foto: Shutterstock

OSTRAVA Ostravská zoologická zahrada o vánočních svátcích zpřístupní pěstební skleníky ve svém botanickém zázemí. Chystá i štědrodenní komentované krmení zvířat nebo volné vstupy pro děti o svátcích. Novinářům to sdělila mluvčí zahrady Šárka Nováková.

Zahrada bude otevřena po celou dobu svátků a lidé tak do ní mohou zavítat na Štědrý den, Silvestr nebo Nový rok. O Štědrém dni si budou moci od ošetřovatelů vyslechnout informace a zajímavosti ze života šimpanzů, žralůčků, hrochů či slonů. Mohou také přinést pochutiny volně žijícím ptákům, pro které je v zoo nainstalováno několik krmítek.

„Pro děti do 15 let bude připraven malý vánoční dárek v podobě volného vstupu na Štědrý den i po oba následující vánoční svátky, tedy 25. a 26. prosince,“ uvedla Nováková.

Během vánočních prázdnin zoo láká také do skleníků, kde si zájemci budou moci prohlédnout užitkové rostliny z celého světa, například ananasy, různé druhy citrusů, banánovníky a jiné. Prohlídky budou připraveny na 27. a 28. prosince vždy v 11:00 a ve 13:00.

Exkurze ve sklenících je zahrnuta v ceně vstupného do zoo a trvá zhruba 60 až 80 minut. Kvůli omezené kapacitě je ale vhodné si prohlídku předem rezervovat.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?