Pondělí 19. dubna 2021svátek má Rostislav 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ostravská zoo o Vánocích chystá prohlídku skleníků i komentovaná krmení

Šimpanz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šimpanz | foto: Shutterstock

OSTRAVA Ostravská zoologická zahrada o vánočních svátcích zpřístupní pěstební skleníky ve svém botanickém zázemí. Chystá i štědrodenní komentované krmení zvířat nebo volné vstupy pro děti o svátcích. Novinářům to sdělila mluvčí zahrady Šárka Nováková.

Zahrada bude otevřena po celou dobu svátků a lidé tak do ní mohou zavítat na Štědrý den, Silvestr nebo Nový rok. O Štědrém dni si budou moci od ošetřovatelů vyslechnout informace a zajímavosti ze života šimpanzů, žralůčků, hrochů či slonů. Mohou také přinést pochutiny volně žijícím ptákům, pro které je v zoo nainstalováno několik krmítek.

„Pro děti do 15 let bude připraven malý vánoční dárek v podobě volného vstupu na Štědrý den i po oba následující vánoční svátky, tedy 25. a 26. prosince,“ uvedla Nováková.

Během vánočních prázdnin zoo láká také do skleníků, kde si zájemci budou moci prohlédnout užitkové rostliny z celého světa, například ananasy, různé druhy citrusů, banánovníky a jiné. Prohlídky budou připraveny na 27. a 28. prosince vždy v 11:00 a ve 13:00.

Exkurze ve sklenících je zahrnuta v ceně vstupného do zoo a trvá zhruba 60 až 80 minut. Kvůli omezené kapacitě je ale vhodné si prohlídku předem rezervovat.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!