Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Argentina zakázala e-cigaretu, je prý neúčinná

Odvykání kouření - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odvykání kouření - ilustrační foto | foto: Shutterstock

BUENOS AIRES Argentina v pondělí zakázala komerční využití a reklamu na takzvanou elektronickou cigaretu. Státní agentura pro kontrolu léčiv a pochutin to zdůvodnila tím, že neexistuje žádný důkaz o její účinnosti, ani o její neškodnosti.

"Dovoz, distribuce, komerční využití a reklama ve všech formách na takzvané elektronické cigarety jsou zakázány," uvedla agentura ve svém komuniké.

Podle ní neexistuje žádný vědecký důkaz, který by opravňoval k tvrzení, že elektronická cigareta je prostředek k zastavení či omezení kouření, anebo že je zdravotně neškodná.

Jiné latinskoamerické země, jako například Uruguay, Kolumbie či Panama, už elektronickou cigaretu zakázaly dříve. Většina evropských zemí a USA naopak cigaretu nezakazují. Světová zdravotnická organizace (WHO) od roku 2008 před elektronickou cigaretou varuje, protože obsahuje chemické doplňky, které podle ní mohou být velmi toxické.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?