V pandemii zapomínáme na etiku. Antivaxery nikdo neposlouchá a nevede s nimi dialog, říká odboník

Premium

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

  5:00
O vývoji covidové pandemie se dozvídáme z každodenního zpravodajství. Ale ne vždy tušíme, jak může poznamenat náš život.

Šanci vyjádřit se k současné situaci by měli dostat nejen lékaři. „Biomedicína nám říká, jak se covid šíří,“ konstatuje doktor Jaromír Matějek z Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. „Humanitní vědy by nám ale měly odpovědět na otázku, co to pro nás znamená.“

Přiznává, že ho tíží, jak málo jsou v současnosti do covidové debaty zapojeni sociologové, psychologové a etici. Lidé, kteří se na současnou pandemii možná dívají z trochu jiného úhlu pohledu než lékaři. Ale o nic méně důležitého.

Tento článek je součástí iDNES Premium

Mimořádná nabídka

  • Expertní testy, které vám reálně ušetří peníze
  • Hloubkové analýzy a kompletní archiv
  • Čtení všech článků bez omezení

První měsíc za 19 Kč

Předplatit
Vstoupit do diskuse (1 příspěvek)

Nejčtenější

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.