2. listopadu 2014 12:17 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Ve francouzské nemocnici je další pacient, který se nakazil ebolou

Nebezpečná ebola: nákaza dnešní doby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nebezpečná ebola: nákaza dnešní doby. | foto: ČTK

PAŘÍŽ Francie se stará o dalšího pacienta, který se v západní Africe nakazil ebolou. Jde o pracovníka OSN, který onemocněl během pobytu v Sieře Leone, oznámilo v neděli ministerstvo zdravotnictví. Do Francie ho přepravil letecký speciál a péči o něj převzala vojenská nemocnice nedaleko Paříže.

Už v září se ve stejné nemocnici léčila francouzská zdravotní sestra, která se ebolou nakazila při práci pro organizaci Lékaři bez hranic (MSF) v Libérii. Podařilo se jí uzdravit a začátkem října byla propuštěna.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve Francii se dosud zkoumalo asi 500 případů podezření na nákazu ebolou, žádný se ale neprokázal. Jediní dva nemocní se do země dostali po převozu ze západní Afriky.

Ebola

  • Epidemie krvácivé horečky zuří hlavně v Libérii, Sieře Leone a Guineji, několik jednotlivých případů nákazy se však objevilo i v Evropě a v USA, kde se nakazili zdravotníci pečující o nemocné převezené z Afriky.
  • Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) se ebolou dosud nakazilo téměř 14 tisíc lidí, skoro 5000 z nich nemoci podlehlo.
  • Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Není proti němu zatím žádný lék ani vakcína, takže úmrtnost je vysoká.
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!