Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hongkong hlásí další oběť ptačí chřipky, Čína se bojí epidemie

Zdraví

  14:00
HONGKONG - Hongkong má již třetí oběť ptačí chřipky kmene H7N9. Podle agentury Reuters jde o pětasedmdesátiletého muže, který zemřel v úterý. V celé Číně si nemoc vyžádala už dvě desítky obětí, počet nakažených se pohybuje kolem stovky. Po zvýšení počtu nakažených již úřady ve východní Číně zakázaly prodej živé drůbeže.
Čína se obává rozšíření nákazy ptačí chřipky (ilustrační fotografie).

Čína se obává rozšíření nákazy ptačí chřipky (ilustrační fotografie). foto: ČTK

V Hongkongu bylo v pondělí vybito 20 000 kuřat a následující den i zastaven dovoz čerstvé drůbeže z kontinentální Číny. Zákaz má trvat 21 dní a úřady k němu sáhly, protože virus H7N9 se objevil v dodávce živých kuřat z jihočínské provincie Kuang-tung. Úřady zároveň nařídily uzavřít trh, kde byl virus objeven.

VÍCE ZDE:

V Číně jsou v těchto dnech na cestách miliony lidí mířících domů na oslavy čínského Nového roku, který připadá na pátek. To vyvolává obavy z dalšího šíření nákazy, třebaže zatím nebyl prokázán přenos choroby z člověka na člověka.

Nový kmen chřipky H7N9 byl poprvé zaznamenán v březnu 2013 a rozšířil se v Hongkongu, na Tchaj-wanu a v Číně, kde zasáhl především jih země.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!