Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lékař chce zbavit muže vrásek a povislého břicha. Na webu nabízí plastiky

Zdraví

  16:13
VÍDEŇ/PRAHA - Do rukou plastických chirurgů se nevydávají pouze ženy, ale stále častěji také muži. Z tohoto tvrzení vycházel vídeňský lékař Thomas Aigner, který nyní spustil internetové stránky o krášlících operacích jen pro muže.

Na webu www.mens-beauty.at se soustředí na zákroky výhradně pro "pány tvorstva". Nabízí jim třeba operaci víček, odsátí tuku či botox.

Muži si mohou nechat aplikovat botoxové injekce, které omezí činnost mimických svalů a zabrání tvorbě vrásek. Webové stránky případné zájemce uklidňují, že se používá "extrémně tenká" injekční jehla, takže se bolesti redukují na minimum. "Jsou srovnatelné s malým píchnutím komára," zjistí čtenáři na webu. Dozvědí se také, že dobrý chirurg nikdy nevstříkne takové množství látky, aby byl pak vzhled ošetřeného nepřirozený.

Vídeňský lékař chce muže zbavit nejen vrásek, ale i povislého břicha. K odstranění přebytečné kůže při takzvané abdominoplastice přikročí třeba některé ženy po porodu či po masivním zhubnutí. "Také muži si nechávají touto metodou dopomoci k novému, estetičtějšímu vzhledu," uvedl odborník na stránkách. Řez se vede v nižších partiích, jizva tedy prý nebude patrná. "Takže nošení plavek nemůže být nijak omezeno," ujišťuje web muže.

K dalším nabízeným zákrokům patří odstranění gynekomastie, tedy zvětšeného poprsí u mužů. Trpí tím prý více či méně 40 až 60 procent všech mužů. Problém se objeví třeba při nadváze či kvůli hormonální nerovnováze. U většiny pacientů jsou ale příčiny nejasné, uvedl lékař.

Kolik muži zaplatí?

Muži, kteří se pro zásah plastického chirurga v centru Vídně rozhodnou, by měli počítat s tím, že je krása bude něco stát. Odstranění kůže na břiše vyjde na 4500 eur (asi 110.600 korun). Při operaci víček je třeba zaplatit od 1400 do 2800 eur (34.400 až 68.800 Kč). Aplikace botoxu stojí od 200 eur (asi 4900 Kč). Operace gynekomastie si pak vyžádá 2000 až 2500 eur (49.140 až 61.430 Kč).

Někteří zájemci a zájemkyně jezdívají kvůli takové operaci ale raději do ciziny, kde bývají zákroky levnější. Kliniky plastické chirurgie v Česku na svých webech poskytují informace v němčině i angličtině a někdy i v dalších jazycích.

Autoři: ,

Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!
Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!

Pokud se na vás neusmálo štěstí na jaře, kdy naši testeři vyzkoušeli prací gel Persil, tak pak je takhle testovačka přímo pro vás! Hledáme 40...