24. listopadu 2011 11:41 Lidovky.cz > Relax > Zdraví

Lékaři se spletli, omylem ženě odebrali zdravý plod

Těhotná žena na kontrole u gynekoložky (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těhotná žena na kontrole u gynekoložky (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

SYDNEY Australanka čekala dvojčata, dva chlapce. Lékaři ale při kontrole zjistili, že jedno z dětí má těžkou srdeční vadu, proto se žena rozhodla pro potrat. Při tom ale došlo k tragickému omylu, když zdravotníci ženu omylem připravili o zdravý plod.

Žena byla ve 32. týdnu těhotenství, pro syny už měla vybraná jména, píše australský Herald Sun. Na Královskou ženskou kliniku v Melbourne šla, protože jí lékaři oznámili, že jedno dítě je vážně nemocné a muselo by po porodu podstoupit náročnou operaci. Matka se tak rozhodla pro potrat. Lékaři se ale dopustili omylu, když ženě vzali zdravý plod. Nemocný plod odebrali ženě při následném císařském řezu.

"Šla do nemocnice se dvěma dětmi a teď nemá žádné. Je zničená," řekl listu přítel ženy. Rodina prý zvažuje žalobu a bude žádat odškodnění.

"Můžeme potvrdit neštěstí, které se stalo v úterý. Byla to strašná tragédie a nemocnice hluboce lituje ztráty, kterou utrpěla pacientka a její rodina. Případ vyšetřujeme," uvedla klinika v prohlášení.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz