Lidovky.cz: Čeho si jako znalec etikety při návštěvě ordinace nejdřív všímáte?
Určitě si nejdřív prohlédnu sestřičku, která je pro mě vždycky tou první kontaktní osobou. Právě ona mi totiž může návštěvu u lékaře v lecčems usnadnit. Všímám si proto, jestli je vlídná a usměvavá, anebo spíš zamračená a naštvaná. Pokud se v ordinaci sejde mrzoutský doktor a nabručená sestra, jen těžko si získají důvěru pacienta. Pacient, který nemá důvěru ve zdravotníka, s ním přitom nebude ochotně spolupracovat a správně dodržovat léčebný režim.
13. ledna 2022 7:05
K etiketě ho tak trochu přivedla náhoda. Důkladně se v ní zdokonalil hlavně díky škole života. Ladislav Špaček postupně napsal o zdvořilém chování ve společnosti třicet publikací. A v nedávno vydané knížce si vzal na mušku lékařskou etiketu.


















