Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejodpudivější WC mají na nádražích v Praze a v Brně. Najdou se jiná?

Zdraví

  12:43
PRAHA - Nejhorší veřejné záchody jsou na nádražích v Praze a v Brně. Tak zatím dopadá průzkum webového serveru Mr.Tester, který hledá nejhorší sociální zařízení tohoto druhu.
záchod - ilustrační foto

záchod - ilustrační foto foto: Lidovky.cz

"Veřejné toalety, to je do určité míry odraz kulturní úrovně národa. Proto jsme se rozhodli, že právě jejich kvalita se stane prvním žhavým tématem, které bude Mr.Tester řešit," řekl vedoucí projektu Edvard Miškej. Podle něj jde o aktuální téma, které reaguje na otevření nových toalet na rekonstruovaném Hlavním nádraží v Praze.

Nejvíc záporných hlasů zatím dostaly staré toalety na pražském Hlavním nádraží a po nich následuje nádraží v Brně. Negativně lidé hodnotí i veřejné záchodky ve stanici metra Můstek a na pražském Masarykově nádraží.

Mimo ankety přináší server i mezinárodní srovnání veřejných toalet a perličky z historie. Návštěvníci se například dozvědí, že zatímco v Moskvě je veřejných toalet, i když často v pochybné kvalitě, dostatek, odskočit si například v Bratislavě nebo v Bruselu může být velký problém. Historické prameny pak prý tvrdí, že jeden z prvních "záchodkových" zákonů se objevil v Normandii v roce 1519. Občanům nařizoval zřízení klozetů napojených na kanalizaci.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...