Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Přání: zvětšit pozadí. V USA stoupá počet nelegálních operací

USA

  6:15
NEW YORK - Čím dál tím vyšší počet Američanek podstupuje plastickou operaci, aby si nechaly zvětšit pozadí. Ale protože náklady legálních zákroků na klinikách dosahují několika tisíc dolarů, mnohé z nich volí levné, nelegální - a život ohrožující - procedury prováděné pokoutně.
Dámské pozadí – ilustrační foto

Dámské pozadí – ilustrační foto foto: Shutterstock

Natalie Johnsonová se k podobnému zákroku rozhodla, protože si myslela, že bude vypadat lépe a bude přitažlivější. Nechala si dát injekce, aby měla větší zadek, ale byla to největší chyba jejího života. Ve svém domě na předměstí Miami má fotografie svého zjizveného těla s černými skvrnami odumírající tkáně.

"Nepotřebovala jsem to, i bez toho jsem byla dokonalá," cituje ji server BBC News. "Ale pohybovala jsem se v prostředí, kde jsem měla pocit, že pěkný velký zadek mi vynese víc peněz." Bolest, kterou nyní trpí, je tak silná, že nevydrží delší dobu sedět. A i ty nejjednodušší domácí práce za ni musí dělat devítiletá dcera.

Ten muž vypadal profesionálně

Johnsonová pracovala jako exotická tanečnice, když se setkala s člověkem, který jí tvrdil, že je lékař provádějící injekční zvětšení hýždí za zlomek ceny, jakou požadují kvalifikovaní chirurgové. Nevypadalo to nijak podezřele, vzpomíná Johnsonová. Řada jejích kamarádek už to udělala. Spousta žen v Miami chce mít větší zadek, aby vypadaly jako tanečnice ve videoklipech, dodala.

Muž jménem O'Neal Morris přišel do jejího domu v bílém plášti a "vypadal profesionálně". Injekční stříkačkou jí do hýžďových svalů vstříkl nějakou látku. Nejdřív byly výsledky dobré - pevnější, kulatější zadek, který ji přiblížil snu mít tělo "ve tvaru lahve na kokakolu". Podstoupila ještě dvě další aplikace. A brzy nato začaly problémy.

"Začalo mi být opravdu zle. Všimla jsem si, že se to začíná rozpadat, na zadku se mi udělaly rýhy. Točila se mi hlava a cítila jsem se unavená," vzpomíná. Jednou ji museli chvatně odvézt do nemocnice, protože přestala dýchat.

Dámské džíny

"Chirurg" Morris letos v lednu nastoupil roční trest vězení za provozování lékařské praxe bez licence. Ženy, které v procesu svědčily, uvedly, že Morris, který není kvalifikovaný doktor, jim injekcí vpíchl celou řadu látek včetně betonu, lepidla a těsnící hmoty.

Olivový olej i vteřinové lepidlo

Podle FBI počet případů lidí vydávajících se za lékaře a provádějících tento druh zákroků stoupá, zvláště pak na Floridě, v New Yorku, Kalifornii a Texasu.

V ordinaci na předměstí Miami ukazuje skutečný chirurg Alberto Gallerani lahvičky s věcmi, které odstranil z hýždí svých pacientek. Je mezi nimi také olivový olej či vteřinové lepidlo.

Gallerani léčil Johnsonovou a stovky dalších žen, které k němu přišly na reoperaci po zpackaných zákrocích. Fotografie, které má v dokumentaci, jsou až moc příšerné na to, aby se daly zveřejnit. Je na nich kůže se změněnou barvou, hrozivě posetá jizvami. Na dalších jsou těla pacientek, které budou už navždy zmrzačené.

Podle Galleraniho v mnoha případech může trvat i několik let, než se projeví příznaky. "Lidé si neuvědomují, že si do těla nasazují časovanou bombu," řekl. Každý týden mu prý volá asi sto lidí žádajících o pomoc.

Nepřehlédněte

Hiphopová kultura oslavuje větší zadky a tlak na ženy, aby takový měly, je hodně silný, říká londýnský castingový agent Tee Ali. Jeho klientka a přítelkyně, dvacetiletá Claudia Aderotimiová, zemřela v roce 2011 poté, co odletěla z Londýna do Filadelfie, aby si nechala dát do hýždí injekce od ženy, s níž se seznámila na internetu. Podle lékařů se nelegálně aplikované injekce silikonu rozšířily do orgánů v jejím těle a zabily ji. Žena, která je obviněná z jejich aplikací, má příští rok stanout před soudem.

Aderotimiová podle Aliho věřila, že jí větší zadek pomůže prosadit se v hudebním průmyslu. "Když si holky vyjdou a jedna z nich má velký zadek, pak právě ona je středem pozornosti. Muži jí nabízejí všechno, odvoz domů, pití zdarma. Je to známá věc, že holky s velkým zadkem budí větší pozornost, dostávají lepší práci a jsou žádanější," dodal.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!