Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Projekt restart

Neměli bychom se stydět opisovat, říká šéf České spořitelny. Co čeká po skončení Antiviru?

Tomáš Salomon | foto:  Petr Kozlík, MAFRA

Premium Rozhovor
Firmy na tom nejsou špatně, i když některé nezažívají dobré časy, žádný armagedon se ale nekoná. Covid odhalil naše slabiny a záleží na nás, co s tím uděláme, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz šéf České spořitelny Tomáš Salomon.

Nejvyšší šéf České spořitelny Tomáš Salomon, který také coby člen NERV radí vládě, není spokojen s dosavadní podobou Národního plánu obnovy, kterým má Česko čerpat z Evropské unie kolem 170 miliard korun dotací. „V neposlední řadě jsem přesvědčen, že ten plán je ohromně složitý, má příliš mnoho řádků a vláda si to zbytečně komplikuje. Inspiraci bychom mohli najít i ve státech kolem nás. Neměli bychom se stydět opisovat,“ myslí si.

Jaké bude Česko po covidu?

Restart.
  • Rozhovory s osobnostmi
  • Nové příběhy
  • Nové vize

DALŠÍ DÍLY SERIÁLU NAJDETE ZDE

Lidovky.cz: Co je dnes hlavní starostí nejvyššího šéfa tak obří instituce, jako je Česká spořitelna?
Samozřejmě nám nedělá radost, že musíme testovat naše zaměstnance při příchodu do budov a poboček. Ale v tuto chvíli je to prostě nutné. Celkově na operační úrovni jako banka žádné problémy nemáme a ani na obzoru je nevidíme. Vždy jsme se snažili být o krok vpředu a to se nám dařilo díky našim zaměstnancům a našim řekněme digitalizačním snahám už v minulosti.

Ale co mě nyní zaměstnává nejvíc, ať už v negativním, či pozitivním smyslu, je vývoj v celé ekonomice a v oblasti spolupráce mezi soukromým a státním sektorem. Přemýšlím, jak ze současné situace něco vytěžit. Nejen v byznysovém, ale i celospolečenském a lidském smyslu. A těch možností vidím docela dost. Posledních dvanáct třináct měsíců nasvítilo naše schopnosti ve světle připravenosti na nenadálé věci. Protože když žijete v dobrých dobách, v konjunktuře, spousta problémů vidět není. A teď je otázka, zda se z toho dokážeme poučit a něco s tím udělat.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!