Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Blatter chválí práci vyšetřovatelů: Snad očistíme fotbal od negativních jevů

Sport

  21:37
CURYCH - Prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter v prvním vyjádření po vypuknutí korupčního skandálu řekl, že vyšetřování amerických a švýcarských úřadů vítá. Jeho organizace je prý připravena na případu spolupracovat. Kauza podle něj ještě posílí opatření, která FIFA už zavedla s cílem ukončit ve fotbalovém dění nekalé praktiky.

Prezident FIFA Sepp Blatter foto: Reuters

„Pro fotbal, fanoušky i FIFA je to složité období. Musí ale jasně zaznít, že vyšetřování švýcarských a amerických úřadů vítáme. Pro takové počínání jednotlivců není ve fotbale místo,“ uvedl Blatter v prohlášení.

Blatter je mafiánský boss, řekl Maradona. Lineker: FIFA se hroutí

Šéf světového fotbalu se nijak nevyjádřil k páteční volbě předsedy FIFA, kde má usilovat o znovuzvolení. Evropská fotbalová unie UEFA už vyzvala k odložení kongresu. 

Ještě předtím v průběhu hektického dne FIFA prostřednictvím mluvčího oznámila, že kongres i volba předsedy se uskuteční podle plánu, protože s nynějším vyšetřováním přímo nesouvisí.

Švýcarští vyšetřovatelé ve středu ráno v Curychu na žádost americké strany zadrželi sedm funkcionářů FIFA kvůli údajnému dlouholetému soustavnému korupčnímu jednání. 

Obviněno je celkem 14 lidí. Jedenáct funkcionářů včetně místopředsedů Jeffreyho Webba a Eugenia Figuereda FIFA suspendovala ze všech fotbalových aktivit.

Osm z devíti obviněných funkcionářů. Horní řada zleva: Jose Maria Marin...
Mezinárodní fotbalovou federací zmítá korupční skandál.

„Sankce etické komise jsou na podobné úrovni jako kroky, které FIFA už léta činila, aby zastavila lidi, kteří porušují etický kodex,“ uvedl Blatter.

 „FIFA bude s úřady dál spolupracovat a také uvnitř organizace usilovně konat, aby získala zpět důvěru a očistila fotbal od všech negativních jevů,“ prohlásil Blatter.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...