Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brazílie testovala stadion pro MS. Dva fanoušci byli zastřeleni

Sport

  12:03
FORTALEZA (Brazílie) - První testovací zápas před Pohárem FIFA a mistrovstvím světa v brazilské Fortaleze měl krvavou předehru. Cestou na zrekonstruovaný stadion Castelao byli zastřeleni dva mladí fanoušci, které zasáhli do hlavy z jedoucího vozu zřejmě příznivci soupeřova týmu.

Mistrovství světa 2014 v Brazílii - stadion Castelao ve Fortaleze foto: Reprofoto

Incident se udál zhruba pět kilometrů od Areny Castelao, která bude dějištěm Poháru FIFA za dva měsíce. Samotný šampionát se uskuteční příští rok. Portál globo.com s odvoláním na policejní zdroje informoval, že dva zastřelení muži přijeli povzbudit hostující tým Ceará a stříleli po nich pravděpodobně fandové domácí Fortalezy. Oběti je měly vyprovokovat házením kamenů.

Představitelé organizačního výboru MS uvedli, že incident neměl přímou souvislost s nedělním zápasem, který navštívilo okolo 15 tisíc lidí. Policie jednoho muže podezřelého z účasti na vraždě zadržela. Utkání nižší brazilské soutěže bylo přitom první zkouškou pro zrekonstruovaný stadion Castelao. "Vojenské, civilní i policejní složky mají před sebou ještě hodně práce, ale o bezpečnost během Poháru FIFA se neobáváme," řekl člen organizačního výboru MS Tiago Paes.

K tragédii došlo také v nové aréně klubu Palmeiras v Sao Paulu, jež sice není stadionem pro MS, nicméně může být využita na tréninky. Při zhroucení části tribuny tam dnes zemřel jeden dělník a druhý byl zraněn

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...