Utkání 12. kola první fotbalové ligy 1. FC Brno - FK Baumit Jablonec 24. října v Brně. | foto: Igor Šefr, ČTK

Brno nedokázalo odčinit debakl v Olomouci, prohrálo s Jabloncem

•   19:01
BRNO - Branka útočníka reprezentační dvacítky Jana Vošahlíka zajistila fotbalistům Jablonce v Brně v utkání dvou rozdílných poločasů vítězství 1:0. Brňanům se nepodařilo navzdory vytrvalé převaze po změně stran odčinit debakl z posledního kola v Olomouci. Jablonec měl v prvním poločase několik gólových šancí po rychlých protiútocích. Brno se alespoň o bod připravilo zoufalou koncovkou.

Snaha o útočnější pojetí domácího týmu se projevila pouze v mírné územní převaze, která ale k šancím příliš nevedla.

Jablonec, který v minulém kole přišel o vedení v lize domácí prohrou s Plzní, do útočení nepospíchal. Spoléhal hlavně na rychlé brejky po chybách soupeře.

Hodně děravá a chaotická domácí obrana často nabízela soupeři až příliš lehce střelecké příležitosti. Hrubku po Kovaříkově úniku potrestal Vošahlík, na jehož střelu z bezprostřední blízkosti nestačil brankář Bureš reagovat. Brňané se vzpamatovali až po půlhodině hry a před přestávkou neproměnili tři šance k vyrovnání.

Po změně stran Brňané svého soupeře zatlačili na jeho polovinu. Proti soustředěné obraně Jablonce se ale nedokázali prosadit ani přízemními přihrávkami, ani nakopávanými míči. Posledních dvacet minut zkusil trenér Beránek hru se třemi útočníky, ale ani sázka na Brazilce Dalma, jenž nahradil Šurala, mu nevyšla.

Výhru Baníku nad Bohemians 1906 pečetil svým šestým gólem Lička

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili ve 12. kole první ligy Bohemians 1905 3:1 a zůstali v kontaktu s čelem tabulky. Velký nápor v první půli vyjádřili góly Martin Lukeš s Miloslavem Strnadem. Škoda sice po po změně stran snížil, ale výhru Baníku zpečetil šestým gólem v sezoně Mario Lička. Klokani poprvé v sezoně inkasovali více než jeden gól.

Liberci zachránil výhru nad Příbramí premiérovou trefou bek Kelič

Premiérová ligová branka chorvatského obránce Renata Keliče zachránila libereckým fotbalistům těsnou výhru 1:0 nad Příbramí ve 12. kole nejvyšší soutěže. Liberec v jinak nezáživném zápase zabral po dvou prohrách, naopak Příbram vyšla naprázdno už potřetí za sebou a Slovan se na ni bodově dotáhl. Oba týmy mají 14 bodů.

Zelenka nasměroval Slovácko k výhře nad Kladnem

Záložník Lukáš Zelenka nasměroval fotbalisty Slovácka svým prvním gólem po návratu do české ligy k vítězství 2:0 nad Kladnem. Blonďatý středopolař otevřel ve 22. minutě skóre dnešního utkání 12. ligového kola povedenou střelou, která se od tyče odrazila do gólmana Pavlíka a pak do sítě. Pojistku přidal v závěru střídající Tomáš Abrahám. Domácí si po triumfu v Dolíčku připsali druhou výhru po sobě a přeskočili svého soupeře v tabulce.

Teplice proti Mladé Boleslavi dvakrát vyrovnaly a dál vedou ligu

Fotbalisté Teplic remizovali doma s Mladou Boleslaví 2:2 a ligovou tabulku vedou před Jabloncem, už jen zásluhou lepšího skóre. Hosté dokonce dvakrát vedli a po vyloučení domácího Mareše hráli dvacet minut proti deseti. Tepličtí si však udrželi letošní ligovou neporazitelnost i těsné vedení v tabulce.