29. srpna 2011 12:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Budějovice hledají trenéra. Bude jím Chovanec?

Sparta (Chovanec) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta (Chovanec) | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Vedení fotbalistů Českých Budějovic hledá nového trenéra. Měl by to být kouč, který není nijak spjatý s klubem, řekl ČTK výkonný ředitel Dynama Radim Šupka. Mužstvo však zatím stále vede současný kouč Jiří Kotrba. Jihočeši jsou pěti kolech první ligy bez bodu.

"Úkolem vedení klubu je nalézt trenéra v co nejkratším časovém horizontu tak, aby mohl převzít mužstvo ihned v prvním týdnu reprezentační přestávky," řekl Šupka. "Pokud by se nám však nepodařilo nového trenéra najít, Jiří Kotrba by i nadále zůstal ve své funkci," dodal.

Podle něj klub v nejbližších dnech oznámí, zda se mu podařilo získat nástupce Kotrby, jenž je zároveň i generálním manažerem Dynama. Šupka nechtěl prozradit, kolik možných kandidátů klub oslovil.

Spekuluje se o přesunu Chovance na jih Čech
V médiích se však objevily spekulace, že České Budějovice jednají se současným generálním sportovním manažerem Sparty Jozefem Chovancem. "Žádné konkrétní jméno zatím sdělit nemůžeme. Chceme vše oznámit jen v případě, když se nám nového trenéra skutečně povede získat," uvedl Šupka.

K možné změně na místě kouče donutila vedení bilance mužstva. To vedle toho, že v pěti kolech nezískalo ani bod, inkasovalo nejvíce gólů ze všech prvoligových celků (17).

Jihočeši jsou momentálně na předposlední pozici, v tabulce je pod nimi pouze Baník Ostrava, s kterým se České Budějovice utkají v příštím kole.

Kotrbův tým naposledy podlehl v neděli doma Jablonci 1:5.

Anketa

Měli by Hašek a Chovanec rezignovat?

Ano, Sparta se totiž nekvalifikovala do Evropské ligy. 735
Měl by rezignovat pouze Chovanec. 221
Demisi by měl podat pouze Hašek. 15
Oba by měli u Sparty nadále pokračovat. 66
Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!