Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Čeští mladíci zvládli první utkání roku. V přípravě porazili Severní Irsko 3:0

Čeští fotbalisté do 21 let slaví gól Václava Sejka v přípravném utkání proti Severnímu Irsku. foto: ČTK

Čeští fotbalisté do 21 let porazili v přípravném utkání v Pardubicích Severní Irsko 3:0. „Lvíčata“ se ideálně naladila na úterní domácí kvalifikační zápas o postup na mistrovství Evropy 2025 s Islandem.
  19:29

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka rozhodli svůj první duel v tomto kalendářním roce už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Sejk po nahrávkách Karabce. Útočník druholigové nizozemské Rody Kerkrade se nejprve prosadil střelou z úhlu v 17. minutě a o více než čtvrt hodiny později skóroval z podobné pozice.

Česko U21 – Severní Irsko U21

Reportáž z utkání.

Do druhé půle nastoupili domácí s osmi změnami v sestavě. Koželuh, který spolu s Prebslem jako jediný z českého týmu odehrál celý zápas, napálil tyč. V 78. minutě si Halinský naběhl na Ševčíkův centr a zblízka stanovil konečné skóre.

„Zápas mi ukázal, že máme chuť. Chybí nám sice občas lepší finální řešení, ale jsme spokojení, protože jsme do zápasu zapojili všechny hráče, nikdo se nezranil a všichni pracovali dobře. Dali jsme tři branky, což je náš v uvozovkách rekord, za to jsem moc rád,“ citoval Suchopárka web Fotbalové asociace ČR.

„Lvíčata“ v dosavadních třech kvalifikačních zápasech ještě nezvítězila a ve skupině I jsou předposlední s šestibodovou ztrátou na vedoucí Dánsko a Wales. Seveřané ale sehráli o zápas víc a Wales dokonce o dva. Zápas s Islandem se bude hrát v Hradci Králové.