Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Další pochybení disciplinární komise? Smola za nafilmovanou penaltu potrestán nebude

Sport

  16:17
Praha - Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace nebude trestat ostravského Tomáše Smolu za přihraný pád z prvního ligového kola proti Liberci, po kterém Baník chybně kopal penaltu. Podle disciplinárky nešlo o úmyslné simulování.

Zleva Tomáš Smola, Jiří Fleišman, Daniel Holzer a Patrizio Stronati z Ostravy se radují z gólu. foto: ČTK

Smola se v 73. minutě za stavu 1:1 skácel k zemi po drobném kontaktu s libereckým Ondřejem Karafiátem a rozhodčí Ondřej Berka k velké nelibosti hostů nařídil penaltu.

Pokutový kop však domácí Robert Hrubý zahrál do břevna a v závěru nastavení Slovan vstřelil gól na 2:1, kterým otočil skóre. Komise rozhodčích FAČR v úterním komuniké oznámila, že sudí Berka chyboval a penalta se kopat neměla.

„Disciplinárka se chováním hráče Smoly zabývala a shodně se stanoviskem komise rozhodčích i Sportovní rady LFA došla k závěru, že nešlo o úmyslné simulování hráče. Hráč Smola tedy nebyl dodatečně potrestán. Nicméně komise se bude v budoucnu nesportovním chováním hráčů v podobě simulování zabývat,“ uvedla disciplinárka v komuniké.

Komise zároveň na dnešním zasedání zahájila řízení s domácími kluby Spartou Praha, Českými Budějovicemi a Zlínem za porušení povinností pořadatele utkání, s Bohemians 1905 pak kvůli nevhodnému chování hostujících fanoušků v Jablonci.

Autor: