Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Bohemky opět protestovali proti stěhování do Edenu

Sport

  18:24
PRAHA - Přibližně dvacet fanoušků Bohemians 1905 se dnes odpoledne shromáždilo před radnicí Prahy 10 na protest proti tomu, že příštích pět let musí jejich fotbalový klub hrát v sousedním, slávistickém Edenu, protože jeho vlastní stadion nesplňuje prvoligová kritéria.

Fanoušci Bohemky protestují proti stěhování do Edenu. foto: ČTK

Demonstranti rozvinuli transparent a asi po hodině se vydali směrem ke stadionu Bohemians 1905 v Ďolíčku. Cestou několikrát zastavili provoz ve Vršovické ulici.

Protestní pochod příznivců Slavie a Bohemians se konal už v sobotu a policie při něm zadržela 16 fanoušků. Jednoho z nich už obvinila z násilí proti úřední osobě. Dnes se akce obešla bez incidentů.

Fanoušci slibují svatou válku - VÍCE ZDE

Demonstraci příznivci vršovického klubu připravovali už od úterý prostřednictvím internetu na sociální síti Facebook. Před vršovickou radnicí se shromáždili kolem 16:30, nikoho z představitelů obvodu však neoslovili. "Čekáme, co se bude dít," řekl ČTK místostarosta Bohumil Zoufalík. Na fanoušky dohlíželi dva strážníci.

Hlouček pak rozvinul transparent v zelenobílé barvě Bohemians 1905 s nápisem "Eden ne!" Vzápětí se vydal Vršovickou ulicí směrem k Ďolíčku a účastníci skandovali heslo "Ďolíček nedáme!" Nedaleko stadionu pověsili transparent na restauraci U tří soudků a všichni vešli dovnitř.

Fotbalisté Bohemians 1905 v sobotu odehráli poslední zápas na svém tradičním stadionu v Ďolíčku, příštích pět let budou nastupovat v Edenu. Oficiálním důvodem stěhování je to, že Ďolíček nesplňuje prvoligová kritéria. S přemístěním klubu nesouhlasí fanoušci Bohemians 1905 ani Slavie.

Chudák

Už v sobotu večer se asi 300 fanoušků Slavie vydalo po zápase v Edenu směrem k Ďolíčku. Protože hrozily střety obou táborů, policie zatarasila křižovatku Vršovické a Obloukové ulice a obě skupiny oddělila. Fanoušky Slavie se podařilo vytlačit. Ti se podle policie poté rozprchli a při odchodu poškodili vršovickou radnici. Poté zůstalo na místě ještě asi 200 příznivců Bohemians 1905, které policisté museli několikrát vytlačovat z Vršovické ulice.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat