Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bohemka v Edenu? Fanoušci se bouří a slibují 'svatou válku'

Sport

  17:58
PRAHA - Pořádné horko chystají fotbalové Slavii a Bohemians 1905 jejich vlastní fanoušci. Důvod? Údajné trvalé přestěhování Bohemky na stadion vršovického konkurenta do Edenu. Navíc reálně hrozí, že by v Edenu mohla změnit barvu část sedaček. A fanoušci obou klubů se bouří.

Bohemians 1905 v průvodu zamířili na Strahov foto: Kateřina ŠulováČTK

PROHLÁŠENÍ

SLAVIA: O jednání Bohemky v Synot Tip Aréně víme. Ale mluví se vlastně o ní od otevření stadionu, není to nic nového.

BOHEMIANS: 1. Klub není v dobré ekonomické situaci. Důvodem eventuálního stěhování z Ďolíčku jsou jen ekonomické důvody, kdy setrvání v Ďolíčku je z hlediska klubu nejméně ekonomickou variantou.
2. Majitelé Ďolíčku nemají zájem na tomto stadionu dále provozovat fotbalovou nebo sportovní činnost, neboť je z jejich pohledu dlouhodobě ztrátová.
Řešení: Sehnat okamžitě investora stadionu. ("Okamžitě" znamená do 14 dnů přesvědčit stávajícího majitele k prodeji, sehnat kupce a podepsat minimálně Smlouvu o smlouvě budoucí.)
3. Eden není jedinou variantou stěhování. Jakékoli stěhování lze akceptovat pouze na dobu určitou a datem vymezenou, maximálně na 5 let a ihned po podpisu nájemní smlouvy na dočasný azyl je nutno vyvinout maximální úsilí o získání nového partnera (rozuměno městské části) pro výstavbu Nového Ďolíčku v některé městské části Prahy (nebo silného soukromého vlastníka, který by si troufl navzdory zájmům MČ Praha 10 odkoupit a provozovat Ďolíček pro Bohemku).
Řešení: DFB z pozice akcionáře klubu musí zpracovat další alternativy. Nabízí se např. stadion Viktorky Žižkov. Celkové náklady (!) spojené s pronájmem však musejí být POD náklady spojené s činností v Synot Tip Areně, resp. Městském stadionu v Edenu.

O víkendu vyšla najevo informace, že legendární fotbalový stadion Ďolíček čeká nefotbalový konec. Stařičká, ale oblíbená fotbalová aréna totiž od další sezony přestane vyhovovat ligovým normám a peníze na rekonstrukci klub nemá. Ani na další, kterou by stadion musel projít do roku 2013.

Fanoušci obou klubů ale nechtějí ani slyšet. "Jestli sem nastěhují Bohemku, budeme domácí zápasy bojkovat a jezdit jen na venkovní," řekl v pondělním Studiu fotbal České televize vůdce slávistického kotle přezdívaný Strašák. Podle všeho totiž skupina E-Side Property, která multifunkční arénu v Edenu Slavii pronajímá, již začala s "klokany" o stěhování jednat.

"Pokud by se jednalo jen o dočasné po dobu rekonstrukce, tak bychom se s tím ještě možná smířili, ale natrvalo? Nikdy. Bohužel víme, že bojovat proti vedení bude velmi těžké v té fázi jednáních, která se momentálně vedou," doplnil svého "spojence" fanoušek Bohemky Michal Holas.

"Jsme připraveni i na demostrace, jen tak se nevzdáme, pokud by jednání selhala," doplnil bojovně. "Pro tuto chvíli jsou z nás spojenci. Chápu, že se jim k nám nechce. My je nechceme u nás. Nic proti nim nemáme, ale nelíbí se nám komerce a to, jakým způsobem se u nás fotbal vede. Uděláme vše, aby my jsme zůstali v Edenu a oni v Ďolíčku. Klidně půjdeme do demonstrací," přisadil si Strašák.

A když nakonec mocní vyhrají? "Tak přestanu na fotbal chodit. Vždyť v Edenu si nemůžete ani dát normální pivo a ty klobásy také nestojí za nic," řekl Holas. "Ať potom raději Slavia z Edenu odejde. Raději budu jezdit na Strahov, než společný stadion s Bohemkou," zakončil Strašák.

Jak vše dopadne? To ukáží nejbližší dny a týdny.

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat