Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalisty v Seefeldu zlobí chladné počasí

Sport

  20:57
SEEFELD - Citelný chlad přepadl fotbalové reprezentanty na soustředění v rakouském Seefeldu. Ochladilo se tak výrazně, že okolní alpské vrcholky dokonce zasypal čerstvý sníh a kvůli rannímu dešti vedení týmu zrušilo na dnešek plánované oficiální fotografování.

Milan Baroš a Tomáš Rosický na tréninku české reprezentace v Seefeldu. foto: ČTK

S týmem už dnes trénoval brankář Petr Čech, který se vrátil z úspěšné "maturitní výpravy" do Plzně, na hotelu naopak zůstal zraněný Vladimír Šmicer a volno dostal také Jiří Štajner, o kterého se pokouší viróza.

Trénink navíc nedokončil Tomáš Galásek, kterého píchlo v pravém kolenním kloubu.
Galásek má podle vyjádření lékaře Jiřího Fouska natažené vnitřní postranní vazy a příští dva přípravné duely vynechá.

"Není to nic vážného, ale v nejbližších zápasech by jej to limitovalo. Proto v nich nebude hrát, místo toho teď bude důkladně regenerovat, lehce trénovat a vyklusávat," uvedl Fousek.
Zároveň přinesl optimističtější vyhlídky ohledně Šmicrova zranění.

"Dnes už bolesti necítil, zítra znovu začneme se speciálním cvičením," uvedl lékař.
Chladné počasí zatím zanechalo stopy pouze na Štajnerovi, který je nachlazen, ale do čtvrtečního přípravného duelu s výběrem Tyrolska by měl být připraven.

"Více než chlad nás trápí všudypřítomný pyl, některým hráčům se hůře dýchá," uvedl trenér Karel Brückner. Dnešní jediný trénink se odehrál výhradně s míčem. Na programu byly hra na
dvě branky, nácvik střelby a zahrávání přímých kopů přes umělou zeď. Toho se zúčastnili Heinz, Jarolím, Jankulovski a Polák. Nejlépe se vedlo Jankulovskému, který několikrát vymetl růžek Blažkovy branky.

Hráči ani v nepříznivém počasí neztratili náladu na vtípky. "To by tam musel stát Matušovič," tlumil Jarolímovu radost z přesné trefy nad zdí sparťanský gólman s odkazem na nevelký vzrůst svého klubového spoluhráče. Umělá figurína totiž má podobné míry.

Ve čtvrtek dopoledne tým na hřiště vyrazí znovu, ale příprava už bude poněkud odlišná. Část týmu se bude připravovat na odpolední duel s výběrem Tyrolska, do něhož by měli zasáhnout všichni zdraví hráči včetně Libora Sionka, který se k týmu připojí dnes večer.

V hledišti zůstane brankář Petr Čech, který odchytá až celý páteční duel se Saúdskou Arábií.
Autoři: ,