Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

HC Lev odtajnil kádr. Čítá dvaadvacet hráčů, kteří už v Popradě trénují

Popradský zimní stadion, kde by měl hrát Hradec Králové KHL | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Popradský zimní stadion, kde by měl hrát Hradec Králové KHL | foto: ČTK

POPRAD S dvaadvaceti hokejisty se chystá nový klub HC Lev v Popradu na vstup do Kontinentální ligy. V kádru jsou například útočníci Jaroslav Bednář, Jaroslav Kristek či Miloslav Hořava mladší. Jeho otec Miloslav Hořava starší mužstvo vede spolu s dalším trenérem Radimem Rulíkem. Vedení klubu, který stále čeká na souhlas k účasti v KHL, dosud informace kolem vznikajícího týmu tajilo. Až dnes den po prvním srazu zveřejnilo seznam hráčů, kteří nastoupili do přípravného kempu.

Asi největší hvězdou mužstva je český reprezentant Bednář, který dosud v Kontinentální lize nastupoval za Nižnij Novgorod. Zkušenosti z NHL má i obránce Josef Melichar, jenž mimo jiné dlouhá léta hrával za Pittsburgh. S týmem trénuje celkem deset českých hráčů, jedenáct Slováků a švédský útočník Emil Lundberg, jenž naposledy působil ve své vlasti v klubu Lulea.

Ze známých slovenských jmen má Lev v kádru Róberta Petrovického či Jiřího Bicka, jenž v roce 2003 získal s New Jersey Stanleyův pohár.

Na soupisce je také devatenáctiletý Tomáš Rachůnek, mladší bratr letošního mistra světa, obránce Karla Rachůnka, a dalšího útočníka Ivana. S mužstvem, jehož manažerem je pardubická legenda Otakar Janecký, trénuje i jeho třiadvacetiletý stejnojmenný syn. V přípravě týmu je jediný brankář Ján Laco.

Jaroslav Bednář.

HC Lev očekává, že o jeho účasti v KHL bude jasno už v pondělí. Výkonný výbor slovenského svazu však jeho žádosti o souhlas s tím, aby hrál domácí zápasy v Popradu, zatím nevyhověl a rozhodnutí odložil na 18. srpna. O tři týdny později začne nový ročník Kontinentální ligy, kterou chtěl hrát Lev původně v Hradci Králové, ale narazil na odmítavé stanovisko českého svazu.

V pondělí výkonný výbor slovenského svazu rozhodl, že HC Lev musí do 10. srpna předložit potvrzení o členství v Ruské hokejové federaci, dále žádost Ruské hokejové federace o souhlas odehrát zápasy KHL v sezoně 2010/11 na Slovensku a potvrzení o splnění obchodních podmínek a závazků vůči klubům slovenské extraligy a HK Poprad. To by podle zpráv z okolí klubu neměl být problém.

Hráčský agent František Tausch ze společnosti Global Management přiznává, že posun rozhodnutí slovenského svazu na 18. srpna komplikuje situaci.

"Problém to je. Ale v kuloárech jsou zprávy, že by se mělo jednat o formalitu. Má být schůze, na které budou předloženy všechny papíry," řekl ČTK Tausch s tím, že by se po předložení potřebných dokumentů mohli hráči s HC Lev dohodnout na uzavření smlouvy už před rozhodnutím slovenského svazu.

Kabina popradského zimního stadinu, kde by měl hrát Hradec Králové KHL

Z klientů Global Management zatím se Lvem nikdo netrénuje. "Pro hráče z Česka a Slovenska to není takový problém, aby se v Popradu do tréninku zapojili. Ale Finové a Švédové, tam je to jiné. Musí se vyřešit, jak bude klub hradit jejich účast na soustředění," dodal Tausch.

I Aleš Volek z ALVO Sports Management má zprávy, že se vše ubírá k působení klubu HC Lev v Popradu. "Jednáme, všechno se podle našich zpráv vyvíjí tak, jak by mělo. Máme v Popradu na ledě dva hráče," podotkl Volek.

Podle Roberta Spálenky ze společnosti Sport Invest se musí začít něco dít mnohem dříve než 18. srpna. "Nedovedu si příliš dobře představit, že by hráči s nejistotou budoucnosti dokázali čekat na konečné rozhodnutí až do 18. srpna. Něco by se mělo dít mnohem dříve," podotkl Spálenka.

Klíčový je i fakt, kde má být HC Lev registrován. Poté, co ho slovenský svaz za člena nepřijal, zůstává ve hře zřejmě jen Ruská hokejová federace.

"Je tam stále tolik otazníků, které je potřeba dořešit. Na tom, kde bude tento subjekt registrován, záleží, kde budou hráči platit daně či sociální a zdravotní pojištění," doplnil Spálenka.

Seznam hráčů, kteří jsou na soustředění HC Lev v Popradě

Brankář: Ján Laco (SR)
Obránci: Josef Melichar, Jan Piskáček, Lukáš Poživil (všichni ČR), Dušan Devečka, Radoslav Suchý, Matěj Múčka (všichni SR)
Útočníci: Jaroslav Bednář, Miloslav Hořava, Libor Pivko, Jaroslav Kristek, Patrik Valčák, Otakar Janecký mladší, Tomáš Rachůnek (všichni ČR), Michal Hudec, Rudolf Huna, Róbert Petrovický, Jiří Bicek, Ivan Dornič, Samir Saliji, Jakub Rumpel (všichni SR), Emil Lundberg (Švéd.).

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...