20. července 2010 16:12 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hradecký Lev má v pondělí trénovat. Není jasné s kým

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jedna z možných posil Hradce Králové - Jaroslav Bednář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z možných posil Hradce Králové - Jaroslav Bednář | foto: ČTK

HC Lev má už v pondělí trénovat v Popradu, není jasné s kým  Nováček Kontinentální hokejové ligy HC Lev Hradec Králové má už v pondělí začít v Popradu přípravu na sezonu. Skladba realizačního týmu i kádru zatím zůstává jen v rovině spekulací médií, vedení klubu se k ní oficiálně odmítá vyjádřit a na začátek příštího týdne chystá v městě pod Tatrami tiskovou konferenci, kde má oficiálně přestavit tým.

KHL zveřejní ve středu rozpis soutěže. Podle ruských médií je ale HC Lev zařazen v Bobrovově divizi s moskevskými kluby Spartakem, Dynamem a CSKA, Dinamem Riga a Petrohradem. Do soutěže by měl vstoupit 10. září v Kazani.

"Začátek přípravy je naplánován na pondělí v Popradu a chystá se tam i tisková konference s představiteli města," řekl ČTK tiskový mluvčí HC Lev Hradec Králové Zdeněk Šesták, který se jako jediný k dění v klubu vyjadřuje. Jenže zatím ani není jasné, koho bude mít klub do začátku příštího týdne opravdu pod kontraktem. HC Lev nepotvrdil ani jednání o angažování trenérů Miloslava Hořavy a Radima Rulíka, mlčí i o jménech hráčů.

Další problém ještě vyvstává se samotným působením v Popradu. O tom bude jednat ve čtvrtek i Slovenský hokejový svaz (SZLH). Souhlas k působení v Popradu podle něj totiž HC Lev zatím nedostal. Podle Šestáka v současné době vedení KHL tuto otázku řeší. Podle svých vyjádření v ruském tisku prezident KHL Alexander Medveděv jednal o působení soutěže v Popradu s prezidentem Mezinárodní hokejové federace Reném Faselem, žádný problém nevidí a se souhlasem SZLH počítal. Vedení slovenského hokeje se ale cítí, že je v celé záležitosti obcházeno.

"Od Ruské hokejové federace, která KHL zastřešuje v rámci legislativy IIHF, jsme žádnou žádost ani předběžnou informaci nedostali. Takže nemáme s čím souhlasit, nebo nesouhlasit. Způsob, jakým se chce HC Lev dostat do KHL, je velice podivný," řekl viceprezident SZLH Ján Filc deníku Sme. "Je zvláštní, že otázka vstupu HC Lev s popradským zázemí se řeší na všech stranách, a přitom se obchází slovenský svaz," doplnil Filc.¨

Slováci se bojí o sponzory
Někteří činovníci na Slovensku se prý obávají, že klub odláká sponzory slovenských klubů. Společnost Pro Hockey, která řídí slovenskou extraligu, svolala na čtvrtek do Bratislavy jednání zástupců klubů. V Česku se proti KHL v Hradci Králové postavila Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a český svaz tento projet pro nadcházející sezonu nepovolil.

"Ve Finsku, Švédsku i v Česku zařazení klubu do KHL odmítli. Věřím, že tento projekt neprojde ani na Slovensku. Sponzoři vážou svoje smlouvy na televizní přenosy. A kdo bude vysílat přenosy z extraligy i z KHL? Byl by to krok proti slovenskému hokeji. Jediný, kdo na KHL na Slovensku získá, bude Poprad," vyjádřil se ředitel Pro Hokeje Vladimír Paštinský.

Zatímco účast HC Lev v Popradu zatím není definitivně vyřešena, po dnešku už je znám celý rozpis sezony 2010/11 KHL, který jako první zveřejnily oficiální stránky Torpeda Nižnij Novgorod. Soutěž začne 8. září duelem Kazaně s Dynamem Moskva a v Kazani, na ledě úřadující šampiona, má naplánovanou premiéru v soutěži o dva dny později také HC Lev.

Do Popradu má nejkvalitnější evropská soutěž zavítat po zápasech v Nižněkamsku, Jekatěrinburgu a v Moskvě proti Dynamu poprvé v pondělí 21. září. Prvním domácím sokem Lva bude další nováček Jurga Chanty Mansijsk a hned o dva dny později zavítá do Popradu podle rozpisu Omsk s Jaromírem Jágrem.

ČTK
  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz