5. června 2010 10:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Volání z východu, Hradec je blízko svému snu

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: www.getphoto.cz / Robin Drahoňovský

PRAHA Jakýkoliv hokejový klub z české extraligy si nejdál na východ zajel zahrát do Třince. Od příští sezony čeká Hradec Králové daleko namáhavější cestování. Tedy za předpokladu, že nově vzniklý klub dotáhne slibně rozjetá jednání a naskočí do Kontinentální hokejové ligy.

Při pouti za Gagarinovým pohárem by mohl teoreticky podstoupit výpravy do Pobaltí, Moskvy či na Sibiř. Vstup českého zástupce do evropské verze NHL také přinese možnost vidět v klubovém dresu Dominika Haška nebo Jaromíra Jágra jen 100 kilometrů od Prahy, což fanoušci jistě ocení.

Čtěte také: Lev Hradec Králové má nakročeno do KHL, projekt je již schválen

Jenže KHL s Hradcem Králové si na druhou stranu ukousne důležitou část z koláče pozornosti, která zatím patřila domácí extralize. To je další špatná zpráva v týdnu, kdy vyšlo najevo, že nejvyšší soutěž ztratila hlavního sponzora. Takže existuje vlastně důvod, proč jásat?

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz