Hertha porazila fotbalisty Schalke, Darida nahrál na dva góly. Leverkusen se Schickem prohrál

Zklamaní fotbalisté Leverkusenu. foto: Reuters

Berlín - Český záložník Vladimír Darida pomohl ve 14. kole německé fotbalové ligy dvěma asistencemi k vítězství Herthy Berlín 3:0 nad Schalke. Leverkusen s útočníkem Patrikem Schickem v sestavě vstoupil v bundeslize do nového roku tak, jak zakončil ten předchozí, a sice porážkou. Domácímu Eintrachtu Frankfurt podlehl druhý tým tabulky 1:2 a nevyužil příležitost dostat se alespoň do neděle do čela před Bayern Mnichov. Za Brémy odehráli celý zápas Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, nezabránili ale domácí porážce Werderu 0:2 s Unionem Berlín.
  18:25aktualizováno  20:57

Hertha vedla po trefě Mattea Guendouziho, další dva góly po změně stran vypracoval Darida. V 52. minutě našel zpětnou přihrávkou do druhé vlny skórujícího Jhona Córdobu a deset minut před koncem chytrým obloučkem vyzval ke gólu střídajícího Krzysztofa Piateka. Hertha se výhrou posunula na 12. místo. Naopak Schalke neuspělo ani v prvním utkání pod novým koučem Christianem Grossem a na vítězství v bundeslize čeká už 30 zápasů. Pokud nevyhraje ani za týden v utkání s Hoffenheimem, vyrovná antirekord Tasmanie Berlín ze sezony 1965/66.

Leverkusen šel do vedení v desáté minutě po parádní individuální akci Nadiema Amiriho, který si v otočce zpracoval míč a následně efektní patičkou překonal brankáře. Bayer ale nevedl dlouho, vyrovnání zařídil v 22. minutě po přihrávce za obranu Amin Younes.

Zklamaní fotbalisté Leverkusenu.
Nadiem Amiri gratuluje Patrikovi Schickovi.

Rozhodnutí přišlo krátce po změně stran, kdy si prudký centr srazil do vlastní sítě obránce Edmond Tapsoba. Leverkusen může po druhé porážce v sezoně přijít o druhou pozici, pokud Lipsko zaboduje ve večerním utkání na hřišti Stuttgartu.

Pavlenka inkasoval dvakrát už v úvodní půlhodině. Nejprve nedosáhl na křížnou střelu Sheralda Beckera a následně ho zblízka překonal Taiwo Awoniyi. Český gólman nenavázal na čisté konto z posledního ligového utkání před dvoutýdenní pauzou proti Mohuči.

Werder doma nevyhrál popáté v řadě a v neúplné tabulce je čtrnáctý. Union naopak znovu potvrdil skvělý vstup do sezony a posunul se na čtvrté místo.

Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka podlehl na svém hřišti 1:3 Freiburgu. Marek Suchý a Tomáš Koubek přihlíželi jen z lavičky náhradníků vítězství Augsburgu 1:0 v Kolíně nad Rýnem.