Zklamaní fotbalisté Leverkusenu. | foto: Reuters

Hertha porazila fotbalisty Schalke, Darida nahrál na dva góly. Leverkusen se Schickem prohrál

•   18:25aktualizováno  20:57
Berlín - Český záložník Vladimír Darida pomohl ve 14. kole německé fotbalové ligy dvěma asistencemi k vítězství Herthy Berlín 3:0 nad Schalke. Leverkusen s útočníkem Patrikem Schickem v sestavě vstoupil v bundeslize do nového roku tak, jak zakončil ten předchozí, a sice porážkou. Domácímu Eintrachtu Frankfurt podlehl druhý tým tabulky 1:2 a nevyužil příležitost dostat se alespoň do neděle do čela před Bayern Mnichov. Za Brémy odehráli celý zápas Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, nezabránili ale domácí porážce Werderu 0:2 s Unionem Berlín.

Hertha vedla po trefě Mattea Guendouziho, další dva góly po změně stran vypracoval Darida. V 52. minutě našel zpětnou přihrávkou do druhé vlny skórujícího Jhona Córdobu a deset minut před koncem chytrým obloučkem vyzval ke gólu střídajícího Krzysztofa Piateka. Hertha se výhrou posunula na 12. místo. Naopak Schalke neuspělo ani v prvním utkání pod novým koučem Christianem Grossem a na vítězství v bundeslize čeká už 30 zápasů. Pokud nevyhraje ani za týden v utkání s Hoffenheimem, vyrovná antirekord Tasmanie Berlín ze sezony 1965/66.

Leverkusen šel do vedení v desáté minutě po parádní individuální akci Nadiema Amiriho, který si v otočce zpracoval míč a následně efektní patičkou překonal brankáře. Bayer ale nevedl dlouho, vyrovnání zařídil v 22. minutě po přihrávce za obranu Amin Younes.

Zklamaní fotbalisté Leverkusenu.
Nadiem Amiri gratuluje Patrikovi Schickovi.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Bielefeld - Mönchengladbach 0:1 (58. Embolo), Brémy - Union Berlín 0:2 (12. Becker, 28. Awoniyi), Eintracht Frankfurt - Leverkusen 2:1 (22. Younes, 54. vlastní Tapsoba - 10. Amiri), Hoffenheim - Freiburg 1:3 (58. Bebou - 7. Santamaria, 34. Grifo z pen., 42. vlastní Kasim), Kolín nad Rýnem - Augsburg 0:1 (77. Iago), Hertha Berlín - Schalke 3:0 (36. Guendouzi, 53. Córdoba, 80. Piatek),

Rozhodnutí přišlo krátce po změně stran, kdy si prudký centr srazil do vlastní sítě obránce Edmond Tapsoba. Leverkusen může po druhé porážce v sezoně přijít o druhou pozici, pokud Lipsko zaboduje ve večerním utkání na hřišti Stuttgartu.

Pavlenka inkasoval dvakrát už v úvodní půlhodině. Nejprve nedosáhl na křížnou střelu Sheralda Beckera a následně ho zblízka překonal Taiwo Awoniyi. Český gólman nenavázal na čisté konto z posledního ligového utkání před dvoutýdenní pauzou proti Mohuči.

Werder doma nevyhrál popáté v řadě a v neúplné tabulce je čtrnáctý. Union naopak znovu potvrdil skvělý vstup do sezony a posunul se na čtvrté místo.

Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka podlehl na svém hřišti 1:3 Freiburgu. Marek Suchý a Tomáš Koubek přihlíželi jen z lavičky náhradníků vítězství Augsburgu 1:0 v Kolíně nad Rýnem.