5. září 2019 20:10 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Itálie otočila duel s oslabenou Arménií, o vítězství rozhodl dvěma zásahy Belotti

Fotbalisté Itálie se radují z branky proti Arménii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Itálie se radují z branky proti Arménii. | foto: ČTK

Jerevan Fotbalisté Itálie otočili v Arménii kvalifikační duel o postup na mistrovství Evropy 2020 a díky výhře 3:1 si i po pátém zápase ve skupině J udrželi stoprocentní úspěšnost.

Triumf Italů, kteří celý druhý poločas hráli v početní převaze, zařídil dvěma góly útočník Andrea Belotti.

Domácí šli v Jerevanu do vedení v 11. minutě po Karapetjanově trefě. Vyrovnání obstaral po necelé půlhodině hry Belotti. V závěru úvodního poločasu dostal Karapetjan za úder loktem druhou žlutou kartou, ale outsider v oslabení favorizovaným hostům vzdoroval až do 77. minuty.

Pak ale Pellegrini vstřelil rozdílovou branku a tři minuty po něm se podruhé v utkání prosadil Belotti.