Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Sport

Kapitán Frankfurtu si za sražení kouče letos nezahraje, od disciplinárky dostal pokutu 640 tisíc

Kapitán Frankfurtu David Abraham. foto: Reuters

Berlín - Kapitán Eintrachtu Frankfurt David Abraham si za sražení trenéra Freiburgu Christiana Streicha v tomto kalendářním roce už nezahraje. Od disciplinární komise Německého fotbalového svazu dostal třiatřicetiletý Argentinec distanc na sedm týdnů do 29. prosince a k tomu pokutu 25.000 eur (640.000 korun).
  16:24

Obránce Abraham srazil Streicha ramenem, když běžel v závěru nedělního ligového utkání za stavu 0:1 pro míč do zámezí. Trenér Freiburgu po nárazu upadl, ale vyvázl bez zranění. Abraham byl vyloučen a hned po utkání se Streichovi omluvil, což čtyřiapadesátiletý kouč přijal.

Chování své opory odsoudilo vedení Eintrachtu, za který Abraham hraje od roku 2015. Fotbalista podle tisku dostal od klubu pokutu 35.000 eur (892.000 korun), které dá na dobročinné účely. Kapitánskou pásku mu vedení ponechalo, nicméně po trestu od svazu ji ve zbývajících šesti bundesligových zápasech podzimu bude mít na ruce někdo jiný.

Disciplinárka dnes také zastavila činnost na tři zápasy freiburskému hráči Vincenzu Grifovi, jenž se na Abrahama po jeho ataku na kouče vrhnul. V té době již vystřídaný Grifo za to viděl také červenou kartu. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!