Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Koleno drží. Konečně se mohu soustředit jen na fotbal, pochvaluje si boleslavský střelec Mašek

Autor rozhodujícího gólu Dominik Mašek (vpravo) a Antonín Křapka z Boleslavi. foto: ČTK

Na podzim hostoval ve Zlíně a po vážném zranění kolene to vypadalo, že pro něj sezona skončila. Dominik Mašek se ale dokázal dát zdravotně dohromady a v nedělním utkání nadstavbové skupiny o účast v pohárové Evropě vystřelil Mladé Boleslavi vítězství 2:1 nad Českými Budějovicemi: „Znovu jsme si sáhli na ten vítězný pocit, což je velice povzbuzující.“
  6:51

Dynamo v Boleslavi neudrželo vedení. Projevila se naše nezkušenost, říká Horejš

Jak byste zhodnotil utkání s Českými Budějovicemi?
Konečně se nám podařilo zvítězit. Škoda té inkasované branky v prvním poločase. Sice jsme neproměnili penaltu, ale ani to nás nepoložilo. Zvedli jsme se a po přestávce na hřišti dominovali. Myslím si, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale i tento výsledek je směrem k odvetě povzbuzující.

Postaral jste se o rozhodující branku, trefil jste se i v minulém zápase proti Karviné. Cítíte formu?
Na podzim jsem prodělal vážné zranění (přetržené kolenní vazy, pozn. red.), takže mě především těší, že mohu pravidelně nastupovat a sbírat minuty na hřišti. To, že se mi daří týmu pomoct vstřelenými góly, je příjemný bonus. Jsem za to moc rád.

Zleva Joel Kayamba z Plzně a Dominik Plechatý z Jablonce
Zleva Joel Kayamba z Plzně a Jan Sýkora z Jablonce

Vaše zdravotní problémy už úplně odezněly?
Koleno opravdu drží, musím to zaklepat. Už ho vůbec necítím, takže se konečně mohu stoprocentně soustředit na fotbal.

Jsou pro vás výkony z poslední doby velkou motivací do další práce?
Určitě. Vzpomínám si, jak jsem kvůli zranění v podstatě kompletní půlrok strávil v posilovně, nic jiného jsem dělat nemohl. Vrátit se zpět bylo složité, ale je skvělé vidět, že se mi tvrdá práce začíná vyplácet. Získávám herní praxi a cítím se dobře. Musím v nastoleném trendu pokračovat.

Jak se vaše branka proti Dynamu vůbec zrodila?
Měl jsem poměrně snadnou pozici. Po centru z levé strany prolétl balon Wagimu (Tomáš Wágner, pozn. red.) mezi nohama a mně už jen stačilo nastavit nohu a uklidit ho do branky. Jsem rád, že jsem situaci dobře přečetl a byl na správném místě.

Výhra je pro vás velkou vzpruhou, že? Poslední dobou se vám moc nedařilo…
Máte pravdu, nebylo to z naší strany ono. Znovu jsme si sáhli na ten vítězný pocit, což je velice povzbuzující. Věřím, že nás to nakopne, že zvládneme i odvetu v Českých Budějovicích a postoupíme. Uděláme pro to maximum.