26. února 2019 10:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Týdenní plat ve výši 6 milionů. O to přijde kvůli odmítnutí střídání nejdražší gólman planety

Kepa Arrizabalaga přijde o týdenní plat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kepa Arrizabalaga přijde o týdenní plat. | foto: ČTK/AP

LONDÝN Brankář Chelsea Kepa Arrizabalaga přijde o týdenní plat za to, že se odmítl v nedělním finále Ligového poháru proti Manchesteru City nechat vystřídat. Španělský gólman, jenž týdně vydělává téměř 200 tisíc liber (šest milionů korun), se za neuposlechnutí pokynu trenéra Maurizia Sarriho omluvil.

Sarri chtěl Arrizabalagu ve Wembley vystřídat v závěru prodloužení, protože měl pocit, že se gólman po zákroku při šanci Sergia Agüera zranil.

Ačkoli už střídání signalizoval čtvrtý rozhodčí a u postranní čáry byl připraven náhradní brankář Willy Cabalero, odmítl čtyřiadvacetiletý Bask opustit hřiště. Viditelně tím trenéra rozzuřil a vyvolal velké pozdvižení u fanoušků a expertů.

Zápas skončil i po prodloužení 0:0 a v penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hráči City. Sarri označil kontroverzní moment za nedorozumění, protože si myslel, že Arrizabalaga má křeče.

Trenér Chelsea Maurizio Sarri při zápase FA Cupu proti Manchesteru United

Naštvaný trenér Chelsea Maurizio Sarri

V pondělí se gólman, jenž přišel do Chelsea loni z Bilbaa za rekordních 80 milionů eur (dvě miliardy korun), italskému trenérovi omluvil.

„I když to bylo nedorozumění, udělal jsem chybu v tom, jak jsem situaci řešil. Proto jsem se dnes osobně omluvil trenérovi, Willymu, spoluhráčům a klubu. A nyní se chci omluvit i fanouškům,“ uvedl v pondělí na klubovém webu Arrizabalaga.

Ve středu Chelsea, jež prohrála tři z minulých čtyř ligových zápasů, přivítá v Premier League v londýnském derby Tottenham. Spekuluje se o tom, že v případě dalšího neúspěchu by mohl být kouč Sarri od týmu odvolán.