Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nespokojenost ukážeme i příště, varují slávisté

Sport

  22:07aktualizováno  22:15
PRAHA - Lídr fanoušků Slavie Strašák označil protesty v Edenu za jasný signál i pro budoucí vedení Slavie, že svou nespokojenost hodlají dát najevo. Podle vyjádření tiskového mluvčího disciplinární komise ČMFS Jaroslava Koláře je navíc pravděpodobné, že bude nedohraný semifinálový duel Ondrášovka Cupu kontumován ve prospěch Olomouce. "Budeme postupovat jako v předešlých případech nedohraných zápasů," řekl pro Lidovky.cz.

Fanoušci Slavie na hřišti v Edenu - Kisel a Strašák. foto: ČTK

Lídr fanoušků fotbalové Slavie Strašák si sice akci představoval jinak, ale chápe, kam až zašla. Nedohrání zápasu ho mrzí kvůli hráčům, ale věří, že to fotbalisté pochopí. "Je to jasný signál a precedens do budoucna, že fanoušci nebudou dávat svou nespokojenost najevo jen děláním 'ty ty ty'. Že také umíme vzít věc do svých rukou," řekl v telefonickém rozhovoru s ČTK Strašák, který je lídrem severní tribuny, kde se schází jádro fanoušků.

VÍCE K TÉMATU

Právě Strašák byl jedním z hlavních organizátorů protestu, ovšem vyhrocení konfliktu neplánoval. "Sám nevím, co se přesně stalo. Přišel další slib od pana Platila a pak to celé začalo. Neříkám, že to plně schvaluji, ale naprosto to chápu," uvedl. "Co ale naprosto neschvaluji, je, jak s námi jedná vedení Slavie. Dalo by se tomu předejít, kdyby s námi jednali na rovinu." Klub chování fanoušků odsoudil, především kvůli tomu, že znemožnili hráčům zápas dohrát a bojovat o postup do finále Ondrášovka Cupu.

VYJÁDŘENÍ ZE SVAZU

"Budeme postupovat podle řádů soutěže a disciplinárního řádu ČMFS. O sportovním výsledku tak rozhodne šéf ligy Ivo Lubas se svými spolupracovníky, o případném postihu a jeho výši disciplinární komise ČMFS. Není to první případ nedohraného utkání v českých soutěžích a budeme postupovat jako v předešlých případech. Je jasné, že musíme rozhodnout do příštího týdne, kdy je naplánovaná odveta v Olomouci," tiskový mluvčí svazu a disciplinární komise Jaroslav Kolář.

"Hráči jsou velmi zklamaní, že se zápas nedohrál. Hrají čtyři měsíce bez platů, je skoro zázrak, že vydrželi tak dlouho a v takové formě. O něco se snaží a fanoušci jim to nyní prakticky znemožnili. Akce před zápasem byla s hráči domluvená, komunikoval jsem s fanoušky a hodně mě mrzí, že se to takto vymklo kontrole. Pět let se snažím komunikovat s fanoušky a tohle mě hodně zklamalo," řekl mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Také Strašák připustil, že vůči hráčům to bylo nefér. "Chápu, že to hráči mohou z naší strany brát jako podraz. Vůči nim mě to opravdu mrzí, protože si to nezasloužili, a omlouvám se jim. Věřím ale, že to i oni pochopí. Tady nejde o jeden zápas, ale o existenci klubu," dodal.

Autoři: ,