17. listopadu 2011 18:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Peltu budu hodně kontrolovat, tvrdí poražený Paclík

Tomáš Paclík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Paclík. | foto: ČTK

NYMBURK Poražený kandidát ve finále volby o předsedu Fotbalové asociace České republiky Tomáš Paclík věří, že vítěz mimořádné valné hromady Miroslav Pelta nezpůsobí stagnaci uvnitř celého hnutí. Paclík se teď chystá na to, že ve výkonném výboru bude na práci svého formálního nadřízeného Pelty bedlivě dohlížet, byť mu prý rozhodně nehodlá házet klacky pod nohy.

"Osobně nejsem zklamaný z toho, že jsem se nestal předsedou, aspoň budu mít méně práce. Jestli se fotbal s Peltou v čele nevrátí do starých kolejí? Těžko říci, ale snad to tak nebude. I když poté, co odstoupil (bývalý předseda) Ivan Hašek, tak se legalizovala a otevřela cesta zpět těm starým strukturám," řekl Paclík.

"Ale co se dá dělat. Věřím, že to bude jinak a Pelta bude pracovat ve prospěch českého fotbalu. Nějaké spory snad mezi námi nehrozí," poznamenal Paclík, který s Peltou několikrát vedl otevřený spor.

PSALI JSME:

Paclík se spolupráci s Peltou ve výkonném výboru podle svých slov nebrání. "Já s Peltou spolupracovat budu, ale hlavně budu hodně kontrolovat. To umím, jsem cifršpion," prohlásil Paclík, mimo jiné také vlastník firmy na daňové poradenství.

Paclík, šéf mistrovské Plzně, už v minulosti několikrát řekl, že Peltovo zvolení do čela FAČR může českému fotbalu v očích veřejnosti ubrat důvěryhodnost. "Co jsem o Peltovi řekl, podepíšu znovu a kdykoliv," řekl Paclík. Nechtěl ale soupeře "popotahovat" za to, že se jméno šéfa jabloneckého klubu před lety objevilo ve známé korupční aféře, z níž ale Pelta vyvázl bez trestu.

Anketa

Je Miroslav Pelta vhodným předsedou Fotbalové asociace České republiky?

Ano 655
Ne 3557
To ukáže až čas 1033

Paclík dnes s Peltou prohrál až ve třetím kole volby. O konečném vítězi rozhodly hlasy 71 delegátů moravské komory, protože Paclík i Pelta se dnes prohlásili za "moravské" kandidáty. A v posledním kole už volila pouze ta komora, jejíž kandidáti zůstali ve hře.

Přitom Pelta je patriotem ze severočeského Jablonce, Paclík zase šéfuje plzeňskému klubu, i když je moravským rodákem a trvalé bydliště má v Olomouci. "Na Moravě jsem to musel zkusit. Kdybych ji nepřesvědčil, tak nemám nárok být předsedou," uvedl Paclík.

Sám také Peltův tah, kdy se nechal také jmenovat moravským kandidátem, označil za účelový. "Fotbal se rozhodl tak, co je pro něj nejlepší. I když mě fascinuje, že si Morava vybrala svého silného předsedu... Ale je třeba to respektovat," řekl ironicky Paclík.

"Teď je Berbr nejmocnější"

Podle něj budou spravedlivější další volby v roce 2013, kdy v případném třetím kole vítězný kandidát musí mít nejvyšší součet získaných hlasů v obou komorách s tím, že v každé musí nasbírat alespoň 35 procent hlasů.

Tyto stanovy ale začnou platit až od ledna. "Je dobře, že se taková dohoda schválila," uvedl Paclík. Těšilo ho i to, že po zářijovém fiasku, kdy delegáti valné hromady ani nezačali volit, dnes český fotbal získal nového šéfa.

Paclík také řekl, že dnešní valná hromada má jiného vítěze než nového předsedu Peltu. Jasným triumfátorem je podle něj Roman Berbr, šéf plzeňského svazu, který je v zákulisí znám jako zdatný lobbista s velkým vlivem na volící delegáty.

Berbr netajil, že dnes podporuje vítězného Peltu, sám se dostal také do výkonného výboru. "Teď je Berbr nejmocnější muž českého fotbalu," dodal Paclík.

ČTK, Lidovky.cz