17. listopadu 2011 18:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rajchl: Na Moravě mě považují za ďábla

Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. (Rajchl) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. (Rajchl) | foto: ČTK

NYMBURK Jindřich Rajchl vypadl jako první kandidát ze hry o předsedu Fotbalové asociace České republiky, ale zklamání po pomyslném souboji s Miroslavem Peltou a Tomášem Paclíkem prý nepociťoval. I když jej mrzelo, že nedokázal přesvědčit delegáty moravské komory, kteří mu na dnešní mimořádné valné hromady dali v 1. kole voleb jediný hlas, tedy suverénně nejméně z celé trojice.

Podle Rajchla za to mohla negativní kampaň, kterou proti němu na Moravě vedl současný místopředseda svazu Dalibor Kučera.

Ten prý Rajchla u tamních delegátů očerňoval. "I proto jsem očekával, že tam (na Moravě) nebudu mít přílišnou důvěru. Té kampani se nedalo konkurovat," řekl Rajchl po prvním kole volby.

Postup Kučery, s nímž v minulých dvou letech spolupracoval ve výkonném výboru FAČR jej prý zklamal. I proto, že Rajchl s Kučerou byli nejbližšími spojenci bývalého předsedy Ivana Haška při volbách před dvěma lety. "On (Kučera) se pyšnil tím, že za Haškem od začátku stál, že byl jeho největším zastáncem. To, že teď otočil, je moje osobní zklamání, se kterým se musím vyrovnat," uvedl Rajchl, který však s Kučerou bude dál pracovat ve výkonném výboru.

Anketa

Je Miroslav Pelta vhodným předsedou Fotbalové asociace České republiky?

Ano 655
Ne 3557
To ukáže až čas 1033

I když teď se jejich role otočí, protože Rajchl se z pozice druhého místopředsedy FAČR posune do první, s Kučerou si tak prohodí pozice.

"Vždycky jsem se choval jako profesionál a bude to tak dál," odmítl Rajchl, že by jeho další spolupráce s Kučerou mohla být výrazně narušena.

Rajchlovi dnes nebylo nic platné, že v prvním kole v české komoře nasbíral 46 hlasů, tedy nejvíc z celé trojky. Protože na Moravě utrpěl "debakl", musel z kola ven jako kandidát s nejmenším počtem hlasů v obou komorách.

"Nejsem ďáblem"

"Mám důvěru své komory, což mě velmi těší. Lidé asi viděli, co jsem za dva roky odvedl. Na Moravě to bylo jiné z důvodů, o kterých jsem mluvil. Pro mě je výzva, abych v budoucnu moravské delegáty přesvědčil o tom, že nejsem tím ďáblem, za kterého mě tam mnozí považují," uvedl Rajchl.

"Slyšel jsem, že se o mně na Moravě povídalo, že jsem měl ničit dvoukomorový systém, že jsem měl ničit Sigmu Olomouc. Jsou to nesmysly, ale lidé tomu uvěřili," uvedl Rajchl.

Sám prý zatím netuší, jestli se o vrcholný post předsedy FAČR bude ucházet i v roce 2013 na další valné hromadě. "Je to předčasné, teď by bylo nesmyslné vyhlašovat, jestli budu znovu kandidovat," řekl Rajchl. Porážka v dnešní volbě o post předsedy prý nepoznamená jeho snahu dál pracovat pro český fotbal. "Není důležité, kdo fotbal povede, důležité je držet směr, kterým se fotbal bude ubírat. Hlavní je, aby nový předseda jednal sám za sebe a nepodléhal různým zájmovým skupinám. Já se budu snažit pomáhat fotbalu dál," dodal Rajchl.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!