17. listopadu 2011 17:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pelta: schopný manažer, ovšem ze staré školy

Miroslav Pelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Pelta. | foto: ČTK

Po nevýrazném Pavlu Mokrém a nepříliš úspěšném Ivanu Haškovi má český fotbal dalšího předsedu - Miroslava Peltu. Podle odborníků schopný manažer byl v minulosti také generálním ředitelem Sparty a nyní je majitelem a šéfem fotbalového klubu v Jablonci.

Miroslav Pelta je často spojován s korupční kauzou ve fotbale, jež vyplula na povrch 2004. Policii se díky odposlechům podařilo úplatky prokázat týmům Viktoria Žižkov, 1. FC Synot (nyní 1. FC Slovácko) a FC Vítkovice. V nahrávkách Pelta mluvil o "cinklém jaru". Nebyl však ani stíhaný. "Ta věta mě pronásleduje dodnes. Ale myslím si, že jsem prokázal, že to s fotbalem myslím dobře. V jeho službách pracuji 20 let v různých manažerských funkcích a myslím, že mám i morální nárok kandidovat na funkci předsedy," řekl v on-line rozhovoru pro Lidovky.cz.

PSALI JSME:

Pelta se během působení ve Spartě (1999-2005) stal blízkým přítelem Vlastimila Košťála, tehdejším prezidentem letenského klubu. Košťálovo působení je často spojováno s korupcí. On sám ale tvrdí, že se s úplatky ve fotbale nikdy nesetkal. 

Peltovy dobré vztahy se Spartou se projevují dlouhodobě. Mezi Jabloncem a Letnou často dochází k výměně hráčů a různých obchodů.

Hašek a Rajchl: Fotbal se vrací do starých kolejí

Poražený kandidát Jindřích Rajchl po svém vyřazení mluvil ihned s bývalým předsedou Ivanem Haškem. Podle serveru iSport si prý stručně řekli: "Fotbal se vrací do starých kolejí." 

Jablonec "boss" je svým okolím považován za úspěšného manažera, který je schopný přivést do českého fotbalu nemalé finanční prostředky. Jeho schopnosti se projevily, když třeba Slavia byla v krizi a neměla na výplaty. Pelta vyjednal obchod výhodný pro obě strany. Do pražského klubu odeslal deset milionů a na oplátku chtěl podíl na přestupu Adama Hlouška.

Anketa

Je Miroslav Pelta vhodným předsedou Fotbalové asociace České republiky?

Ano 655
Ne 3557
To ukáže až čas 1033

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!