jen za 49 Kč/3 měsíce

Leicester hrál s Manchesterem City bez branek, Čech má rekordní nulu

Petr Čech

20:20aktualizováno  23:02
LONDÝN - Ve šlágru anglické fotbalové ligy remizoval Leicester s Manchesterem City 0:0. První tak zůstává o skóre Arsenal, jehož brankář Petr Čech udržel při vítězství 2:0 nad Bournemouthem 170. čisté konto v Premier League, čímž stanovil nový rekord soutěže. O dosavadní maximum se dělil dva týdny s Davidem Jamesem.

Fernandinho (vlevo) z Manchesteru City v souboji s Robertem Huthem z Leicesteru. foto: ČTK

Překonat ho se mu povedlo na třetí pokus. Arsenal v duelu s dosud čtrnáctým týmem tabulky odčinil sobotní výprask 0:4 ze Southamptonu a poskočil do čela ligy.

Tam je o skóre před Leicesterem, který v dohrávce remizoval s Manchesterem City 0:0. Hosté byli aktivnější, měli větší držení míče i výrazně více střel, branku se jim však vstřelit nepodařilo.

Leicester se tak i nadále drží ve špičce ligy, před svým úterním soupeřem má tříbodový náskok.

O vítězství Arsenalu se výraznou měrou zasloužil Mesut Özil. Německý mistr světa ve 27. minutě zahrál rohový kop, který hlavičkou proměnil ve svůj prvním gól v anglické lize brazilský obránce Gabriel, letní posila z Villarrealu.

Theo Walcott z Arsenalu se snaží projít přes dva protihráče.
Olivier Giroud po utkání.

Druhou branku přidal Özil v 63. minutě po pohledné narážečce s Olivierem Giroudem.

Nováček soutěže Bournemouth podal v prvním ligovém utkání proti Arsenalu snaživý výkon, ale Čechovi rekordní zápis nepokazil.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo

Crystal Palace - Swansea 0:0

Everton - Stoke 3:4 (22. a 64. Lukaku, 71. Deulofeu - 16. a 45. Shaqiri, 80. Joselu, 90. Arnautovic z pen.)

Norwich - Aston Villa 2:0 (24. Howson, 87. Mbokani)

Watford - Tottenham 1:2 (41. Ighalo - 17. Lamela, 89. Son Hung-min)

West Bromwich - Newcastle 1:0 (78. Fletcher)

Arsenal - Bournemouth 2:0 (27. Gabriel, 63. Özil)

Manchester United - Chelsea 0:0

West Ham United - Southampton 2:1 (69. Antonio, 79. Carroll - 13. vlastní Jenkinson)

Leicester - Manchester City 0:0

United hráli atraktivní zápas s Chelsea, gól v utkání dvou trápících se týmů ale nepadl. Svěřenci Louise van Gaala, o jehož budoucnosti u týmu United se v posledních týdnech spekuluje, měli více ze hry než soupeř.

Juan Mata a Anthony Martial nastřelili v prvním poločase brankovou konstrukci a Ander Herrera s Waynem Rooneym nevyužili po přestávce šance z blízka.

Manchester tak pošesté od 25. října remizoval 0:0 a nevyhrál už osmý soutěžní zápas v řadě.

V tabulce je šestý, pět bodů za místy zajišťujícími postup do Ligy mistrů. Mistrovská Chelsea remizovala i v druhém utkání pod nástupcem odvolaného Josého Mourinha Guusem Hiddinkem a tři body ji na čtrnácté pozici dělí od sestupových pozic.