Plzeň už ztrácí na Slavii jen bod, doma si poradil s předposlední Karvinou

17:00
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně zakončili podzimní část první ligy výhrou 2:1 nad Karvinou. V zápase 19. kola se v úvodní půli trefili domácí Jan Kopic a Roman Procházka z přímého kopu, v 68. minutě snížil Adriel D’Avila Ba Loua.

Radost fotbalistů Plzně. foto: Mafra - Petr Eret

Neskutečný balík pro Plzeň. V Lize mistrů letos vydělala 800 milionů korun

Obhájci titulu na druhém místě tabulky stáhli náskok vedoucí Slavie na jeden bod, ale Pražané mají k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.

Viktoria porazila Karvinou i v šestém vzájemném utkání v nejvyšší soutěži. Slezané zůstali předposlední o skóre před Duklou.

Plzeňští začali očekávaným náporem a už v sedmé minutě otevřeli skóre. Kovařík z levé strany nacentroval do šestnáctky a Kopic zblízka překonal brankář Berkovce.

Domácí měli hodně prostoru a vytvářeli si další šance. Berkovec zastavil střelu Chorého, ještě lepší zákrok předvedl zblízka proti Čermákovi.

Plzeň - Karviná 2:1

Branky: 7. Kopic, 33. Procházka - 68. Ba Loua. Rozhodčí: Pechanec - Melichar, Hock - Franěk (video). ŽK: Hubník (Plzeň). Diváci: 5521.
Plzeň: Hruška - Havel, Pernica, Hubník, Limberský - Hrošovský, Procházka (66. Hořava) - Kopic (90.+1 Ekpai), Čermák, Kovařík - Chorý (84. Řezníček).
Karviná: Berkovec - Čolič, Krivák, Janečka, Moravec - Budínský, Smrž (65. Mertelj), Ba Loua - Galuška, Ramírez (77. Dramé), Guba (86. Lingr).

Ve 33. minutě už favorit zvýšil. Procházka se postavil k přímému kopu a precizní střelou přes zeď k tyči nedal karvinskému gólmanovi šanci. Slovenský záložník chvíli poté z voleje napálil břevno.

Berkovec byl nadále v permanenci a zneškodnil i Limberského ránu. Karviná mohla z ojedinělé akce těsně před pauzou snížit, ale Hruška pohotově vyškrábnul pokus Guby.

Plzeňský tým i po změně stran za sílícího sněžení kontroloval hru. Kopic si naskočil na Čermákův centr, ale hlavička se mu nepovedla a minul branku.

Domácí však začali být pasivní a v 68. minutě je Karviná potrestala. Guba povedeným míčem za obranu vyslal Ba Louu a útočník z Pobřeží slonoviny sám před Hruškou nezaváhal.

Západočeši už v závěru soupeře do šancí nepustili a těsný náskok udrželi. Viktoria tak navázala na středeční triumf 2:1 nad AS Řím ve skupině Ligy mistrů a celkově vyhrála pátý soutěžní duel za sebou.