Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Plzeňským fotbalistům trénink opravdu chyběl. Guľa je musel brzdit: ‚Nesmíme propadnout euforii‘

Trénink Plzně (Guľa, Limberský) foto: Miroslav ChaloupkaMAFRA

Plzeňští fotbalisté se po částečném uvolnění vládních opatření kvůli koronavirové pandemii vrátili ke společné přípravě. Ve skupinkách se věnovali přihrávkám, střelbě nebo fyzičce. Kouč Adrián Guľa na prvním tréninku musel natěšené hráče trochu brzdit, aby si hned nezpůsobili svalová zranění.
  18:08

„Ne všechno se v prvním tréninku dá stihnout. Chlapci se určitě těší, že budou na výborně připravených hřištích, takže to potřebujeme hned trošku přibrzdit, abychom zůstali fit, nestalo se něco svalového a mohli jsme plnohodnotně pokračovat dál v tréninkovém procesu,“ řekl Guľa novinářům.

Plzeňští hráči do pole byli rozděleni na tři skupiny po sedmi, brankáři v areálu v Luční ulici trénovali samostatně. „V úvodní části šlo víc o zábavu a takové rozehrání, protože jsme se delší čas neviděli na míči. Takže krátký nohejbal, přihrávkové cvičení, opět s dodržením nějakých rozestupů a vzdáleností, aby hráči nebyli v kontaktu,“ přiblížil slovenský kouč.

Trénink Plzně (Guľa, Limberský)
Martin Třasák a Zdeněk Houštecký na tréninku Slavie

„Byla tam i nějaká emoce, to znamená střelecké cvičení, zakončení pro dvě skupiny a třetí skupina měla běžecké cvičení s driblingovou vložkou. Skupiny se vzájemně měnily, aby to mělo i nějaké parametry, co se týče fyzičnosti. To je úplně přirozené,“ uvedl Guľa.

Podle trenéra druhého týmu prvoligové tabulky je klíčové, aby hráči co nejlépe zvládli přechod z individuální na týmovou přípravu, kterou dnes měli po více než měsíci, byť v hodně omezené míře.

Tréninky ve skupinách bude postupně měnit a vylepšovat. „Uvidíme, jak dlouho tohle bude trvat. Dnes to ještě nebylo rozděleno podle postů. Budoucnost je o tom, abychom si pohráli s rozložením té party a věnovali se taktickým věcem. Buď může pracovat spolu obranná formace a útočná formace zvlášť nebo to může být rozdělené přes vertikály. To už je na flexibilitě a variabilitě nás trenérů,“ uvedl Guľa, který při plánování cvičení dbá na každý detail.

„Předtréninkový čas chcete využít na to, aby cvičení bylo nejen technicko-takticky zvládnuté, ale aby bylo správně udělané i organizačně. Takže aby euforie nepřešla do toho, že zapomeneme, že jsme stále ve stavu, kdy ještě potřebujeme být disciplinovaní,“ dodal bývalý kouč Žiliny nebo slovenské reprezentace do 21 let.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes
Vyhrajte luxusní diář a ještě mnohem více od Gnotes

Pro 3 šťastlivce tu máme krásnou plánovací sadu, se kterou už rozhodně na nic nezapomenete. Naplánujte si vlastní program do nejmenšího detailu....

Mohlo by vás zajímat