Leonardo Ulloa se raduje z vítězného gólu do sítě Norwiche

Leonardo Ulloa se raduje z vítězného gólu do sítě Norwiche | foto: ČTK/AP

Pohádka jménem Leicester pokračuje. Gólem z 89. minuty si pojistil první místo

•   18:00aktualizováno  20:38
LEISCESTER/PRAHA - Fotbalisté Leicesteru v 27. kole anglické ligy udolali doma Norwich 1:0 brankou z 89. minuty a vedou tabulku o pět bodů před Tottenhamem a Arsenalem. Oba pronásledovatelé mají nedělní utkání k dobru.

Nečekaný šéf FIFA Infantino: Chci vidět karibskou ligu, chci vidět fotbal růst

Leicester toužil napravit předchozí ligovou porážku na hřišti Arsenalu, ale proti Norwichi bojujícímu o záchranu se mu dlouho nedařilo. Větší šance dokonce měli zpočátku hosté a favorit v prvním poločase ani jednou nevystřelil na branku.

Domácí přesto dokázali strhnout vítězství na svou stranu, když v předposlední minutě dorazil na zadní tyči střílený centr ze strany do opuštěné branky střídající Leonardo Ulloa.

Premier League - 27. kolo:

West Ham - Sunderland 1:0 (30. Antonio)

Leicester - Norwich 1:0 (89. Ulloa)

Southampton - Chelsea 1:2 (42. Long - 75. Fábregas, 89. Ivanovič)

Stoke - Aston Villa 2:1 (51. z pen. a 56. Arnautovic - 79. Bacuna)

West Bromwich - Crystal Palace 3:2 (12. Gardner, 20. Dawson, 31. Berahino - 48. a 80. Wickham)

Watford - Bournemouth 0:0

Argentinský útočník byl v té chvíli na hřišti jedenáct minut a připsal si třetí trefu v ligové sezoně.

Obhájce titulu Chelsea bodovala i v desátém ligovém utkání po nástupu dočasného kouče Guuse Hiddinka a po vítězství 2:1 na půdě Southamptonu poskočila na jedenácté místo. „Blues“ přitom prohrávali 0:1, ale v poslední čtvrthodině nepříznivý stav otočili.

Nejprve Fábregasův centr překvapivě nikým netečován skončil až v síti a v předposlední minutě rozhodl po rohu hlavou Ivanovič.

Poprvé v sezoně tak Chelsea vyhrála dva ligové zápasy po sobě. Ze čtrnácti soutěžních duelů pod Hiddinkem prohrála jen úvodní osmifinále Ligy mistrů na půdě Paris St. Germain 1:2.