8. května 2019 14:33 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Pomohl Liverpoolu k postupu ohňostroj? Fandové nenechali hvězdy Barcy usnout

Lionel Messi smutní po vyřazení z Ligy mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lionel Messi smutní po vyřazení z Ligy mistrů. | foto: ČTK/AP

Liverpool / Praha Všechno, co vede k úspěchu, je fér. Tak by se dala přeložit mantra fanoušků Liverpoolu, kteří věděli, že k postupu přes Barcelonu bude potřeba použít všech prostředků. I proto v noci před odvetou v anglickém městě nalezli hotel, v němž se ubytovaly hvězdy španělského velkoklubu. A velmi brzo ráno u něj odpalovali rachejtle a petardy.

Ztráta tří branek po úvodním utkání postavila liverpoolské fotbalisty do velmi složité situace. Postoupit v takové chvíli, byť doma, ve druhém utkání s Barcelonou v čele s hvězdným Lionelem Messim, to už vyžaduje velkou dávku odvahy a štěstí. A několik příznivců celku s červenými dresy šlo dobrému výsledku naproti.

Španělští hráči bydleli v hotelu Hilton, který se nachází v Liverpoolu. Tuto možnost si nechtěli nechat domácí fandové ujít, a tak po vzoru řady kolegů jiných evropských týmů (například Nizozemců či Turků) v noci přišli k ubytovacímu zařízení a spustili kanonádu.

„Budíček pro pana Messiho,“ volá jeden z odpalovačů rachejtlí na videu, které se stalo hitem sociálních sítí. 

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky