Neděle 26. května 2024, svátek má Filip

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Předposlední Watford zaskočil lídra Anglie třemi góly, Chelsea byla ráda za bod s Bournemouthem

Olivier Giroud v utkání s Bournemouthem foto: Matthew ChildsReuters

Londýn - Liverpoolská šňůra osmnácti vítězných zápasů v anglické lize se dnes nečekaně přetrhla na hřišti předposledního Watfordu. Londýnský klub, který pět kol marně čekal na vítězství, porazil ligového lídra 3:0 a připravil mu vůbec první porážku v této sezoně Premier League. Dvě branky dal senegalský útočník Ismaila Sarr a debakl favorita dovršil Troy Deeney.
  18:49

Šest branek v soupeřově síti zvedlo fanoušky Bayernu ze sedadel. Kvůli nim se 20 minut nehrálo

Liverpool stejného soupeře téměř přesně před rokem deklasoval 5:0, ale tentokrát byl jasně horší a utrpěl nejkrutější prohru v sezoně. Ještě o dva góly víc dostal sice v prosinci v Ligovém poháru od Aston Villy, ale to trenér Jürgen Klopp vzhledem ke kolizi s mistrovstvím světa klubů nasadil juniory. Tentokrát žádnou ze svých hvězd nešetřil, o to větší překvapením je výsledek.

Fotbalisté Chelsea se nevzpamatovali po domácí prohře s Bayernem Mnichov v Lize mistrů a na hřišti Bournemouthu bojujícímu o záchranu uhráli jen remízu 2:2. Dvěma góly zachránil alespoň bod Španěl Alonso. Bournemouth vyhrál dva poslední vzájemné zápasy, ale tentokrát začali lépe hosté. Ve druhém poločase však v rozpětí čtyř minut skórovali dvakrát domácí díky Kolumbijci Lermovi a Noru Kingovi. Alespoň bod pro Chelsea zachraňoval v 85. minutě svým druhým gólem Alonso.

Marcos Alonso slaví gól do sítě Bournemouthu
Zklamaný Steve Cook poté, co Chelsea srovnala

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Brighton - Crystal Palace 0:1 (70. Ayew),

Bournemouth - Chelsea 2:2 (54. Lerma, 57. King - 33. a 86. Alonso),

West Ham United - Southampton 3:1 (15. Bowen, 40. Haller, 54. Antonio - 31. Obafemi),

Newcastle - Burnley 0:0,

18:30 Watford - Liverpool.

Utkání Aston Villa - Sheffield United odloženo.

Fotbalisté Crystal Palace dokázali zvítězit na hřišti Brightonu 1:0. Vítězný gól vstřelil Ghaňan Ayew a pro hosty to byla první výhra na hřišti soupeře po šesti zápasech. Domácí čekají na vítězství od prosince už osm kol. V 70. minutě Belgičan Benteke vyslal průnikovou přihrávku na Ayewa a ten překonal brankáře Ryana.

West Ham dokázal i bez zraněného Tomáše Součka zvítězit doma nad Southamptonem 3:1 a konečně prolomil sérii sedmi ligových zápasů bez výhry. Fotbalisté Burnley neprohráli v lize již po sedmé v řadě, na stadionu Newcastlu remizovali 0:0. Za hosty odehrál 58 minut Matěj Vydra, ale na rozdíl od dvou předchozích zápasů se mu gól vstřelit nepodařilo.