Fotbalisté West Hamu slaví gól Jarroda Bowena (druhý zleva). Vpravo Tomáš Souček, zřetí zprava Vladimír Coufal. | foto: Reuters

West Ham letos poprvé slavil ligovou výhru, Brentfordu dal čtyři góly

•   21:20aktualizováno  23:07
Fotbalisté West Hamu vítězstvím 4:2 nad Brentfordem ukončili po šesti zápasech sérii bez výhry a poprvé v roce 2024 naplno bodovali. V dresu United před zraky reprezentačního trenéra Ivana Haška odehráli celý zápas Tomáš Souček a Vladimír Coufal, hattrickem se blýskl Jarrod Bowen.

West Ham letos včetně poháru nevyhrál osm zápasů za sebou a v posledních třech duelech vyšel bodově naprázdno, do londýnského derby ale vlétl sebevědomě. První šanci zápasu ve 4. minutě ještě Souček neproměnil a zblízka překopl branku, ale hned minutu nato poprvé skóroval Bowen.

Anglický útočník čekal na gól dva měsíce a dlouhý půst si znovu vynahradil už v 7. minutě, kdy po Coufalově přihrávce zvýšil na 2:0. Divokou úvodní čtvrthodinu ve nicméně zakončil snížením Neal Maupay.

Jarrod Bowen (vpravo) slaví gól v zápase s Brentfordem se spoluhráčem Vladimírem Coufalem.

Po přestávce Bowen dokončil hattrick hlavičkou v 63. minutě a šest minut nato zvýšil vedení West Hamu krásnou střelou do horního růžku branky Emerson Palmieri. V 82. minutě snížil na 2:4 Yoane Wissa, ale víc už United a jejich gólman Alphonse Areola hostům nedovolili.

Svěřenci trenéra Davida Moyese se díky tříbodovému zisku posunuli na osmé místo tabulky, Brentford po třetí porážce za sebou zůstal šestnáctý.

West Ham - Brentford FC 4:2 (2:1)

Branky: 5. Bowen, 7. Bowen, 63. Bowen, 69. Palmieri - 13. Maupay, 82. Wissa. Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long. ŽK:89. E. Álvarez - 23. Reguilón, 52. Jørgensen. Diváci: 62 470.

West Ham Aréola – Coufal, Zouma (C), Mavropanos, Palmieri – Souček, E. Álvarez – Paquetá (76. Antonio), Ward-Prowse, Kudus (90+4. Be. Johnson) – Bowen.

Brentford FC Flekken – Jørgensen, Ajer, Mee (61. Collins) – Lewis-Potter, Onyeka (73. Janelt), Nørgaard (C), Jensen (77. Damsgaard), Reguilón (73. Roerslev) – Toney, Maupay (73. Wissa).