Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

City vyhrálo a je dočasně v čele. United ztratili, Tottenham schytal debakl

Fotbalisté Manchesteru City se radují z druhého gólu v síti Lutonu. foto: Reuters

Obhájce titulu Manchester City se minimálně do neděle posunul do čela anglické ligy. Nováčka z Lutonu porazil vysoko 5:1. Newcastlu na úvod 33. kola deklasoval Tottenham 4:0. Dvěma góly se blýskl útočník Isak. Manchester United na hřišti Bournemouthu dvakrát prohrával, alespoň remízu 2:2 mu zajistil z penalty Fernandes.
  13:27aktualizováno  21:12

Manchester City šel proti Lutonu do vedení už ve druhé minutě zásluhou Hašiokovy kuriózní vlastní branky. Haaland akrobatickým kopem přes hlavu nasměroval míč přímo do obličeje japonského obránce, od nějž se odrazil za záda bezmocného Kaminského.

V 64. minutě zdvojnásobil vedení „Citizens“ Kovačič a o dvanáct minut později Haaland dovršil druhou desítku ligových branek díky proměněné penaltě.

Hráči Manchesteru City se radují z vlastního gólu Lutonu.

V 81. minutě Barkley snížil na 1:3, ale v závěru se ještě na druhé straně prosadili Doku a Gvardiol a zpečetili výhru. Hráči City nyní mají v čele tabulky dvoubodový náskok na druhý Arsenal i třetí Liverpool, oba týmy je v neděli mohou přeskočit. Luton je na prvním sestupovém osmnáctém místě, na sedmnáctý Nottingham ztrácí bod.

Isak se poprvé prosadil ve 30. minutě, poté co hostující obránce Udogie přišel na vlastní polovině o míč a Isak zužitkoval přihrávku Gordona. Ten pak už za dvě minuty sám zvýšil a krátce po přestávce se znovu prosadil Isak. Třiadvacetiletý útočník dal 17. gól v ročníku, v tabulce střelců se vyrovnal třetímu Mohamedu Salahovi z Liverpoolu a jen dvě branky ho dělí od lídra Erlinga Haalanda z Manchesteru City.

Závar v pokutovém území v utkání mezi Newcastlem a Tottenhamem.

Konečný výsledek stanovil těsně před koncem hlavou po rohu Schär. Tottenham po prohře kvůli horšímu skóre klesl na páté místo. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal jedenáct hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře.

Manchester United počtvrté v řadě nezvítězil a klesl na sedmé místo o skóre za Newcastle. Úvodní trefu utkání obstaral Dominic Solanke, jenž se prosadil posedmnácté v sezoně. Žádný hráč Bournemouthu dosud tolik gólů v Premier League za jednu sezonu nedal.

Na vyrovnání Fernandese ještě před přestávkou odpověděl Kluivert, ale po změně stran zařídil remízu opět kapitán hostů, tentokrát z penalty po ruce Smitha. Výhodu pokutového kopu dostal v nastavení i Bournemouth, ale po intervenci videorozhodčího kopali domácí jen přímý volný kop. Manchester United ztrácí na pohárové příčky deset bodů.