Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příště si Pamiče prohlédneme sami, vzkazuje kouč Chorvatska

Sport

  22:15
PULA - Trenéra chorvatské fotbalové reprezentace Slavena Biliče mrzí, že pražská Sparta na konci minulého týdne omluvila obránce Manuela Pamiče z přípravného duelu proti českému týmu kvůli zranění kolena, aby jej v úterý "tajně" nasadila do přípravného utkání proti Petrohradu. Bilič řekl, že jednání Sparty nechápe. Ale na Pamiče se prý nezlobí.

Manuel Pamič při zápase se Zenitem v dresu Podaného. foto: www.fc-zenit.ru.

Přesto byl prý zaskočen, když se dozvěděl, že Pamič v úterý vyběhl na hřiště, i když měl být ve stavu "neschopných". "Myslím, že to ze strany klubu (Sparty) není úplně férové jednání," uvedl Pamič po duelu s českou reprezentací, kterou Chorvaté porazili 4:2. "Přijde mi to líto i kvůli tomu, že Manuel (Pamič) se na tento zápas hodně těšil. Volali jsme si, říkal, že o něčem podobném sní už dlouho," připomněl Bilič, že duel mohl být pro Pamiče prestižní záležitostí.

VÍCE O KAUZE 'ZRANĚNÝCH' HRÁČŮ

Pamič si totiž mohl odbýt reprezentační debut proti zemi, v níž se fotbalem živí. A navíc se hrálo v Pule, tedy nedaleko města Žminj, kde se Pamič narodil. Bilič považoval za uzavřenou věc, když Sparta na konci minulého týdne svého obránce umístila na marodku a přes lékaře vzkázala do Chorvatska, že Pamič hrát nemůže.

"Respektoval jsem to, dostali jsme z klubu informaci, že Manuel ve středu rozhodně není schopen nastoupit. Říkal jsem si, že je zbytečné Manuela na sraz brát, když je zraněný," vysvětloval Bilič. "Proto jsem teď zaskočený tím, že najednou mohl hrát. Neříkám, že ve Spartě někdo lže, možná Manuelovo koleno na začátku opravdu vypadalo zle a její lékaři pak odvedli výbornou práci," poznamenal Bilič.

Sparta se nezachovala nejlépe, říká Bilič
Nevyloučil však, že kauza v budoucnu může poznamenat vztahy mezi Spartou a chorvatskou reprezentací. "Sparta se k nám teď nezachovala úplně nejlépe. Příště možná budeme požadovat, aby hráč na reprezentační sraz přijel a opravu jej prohlédli naši doktoři. Nebo pojedou na kontrolu přímo za ním, abychom měli jistotu," dodal Bilič. Vyloučil ale, že by současná "kauza" Pamiče mohla v chorvatské reprezentaci ohrozit. "Tak to vůbec není, tato věc ho nemůže poznamenat," vzkázal Bilič.

Spartě hrozí, že se celou kauzou bude zabývat i disciplinární komise fotbalového svazu. Ta totiž kromě Pamiče do duelu s Petrohradem ve španělské Marbelle v úterý nasadila i Václava Kadlece a Tomáše Pekharta, které zase kvůli nemoci omluvila z reprezentační jednadvacítky. Všichni tři hráči navíc nastoupili v dresech jiných hráčů.

Autoři: ,